Yüzdeki Tüylerden Nasıl Kurtulurum?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:43

Yüzdeki Tüylerden Nasıl Kurtulurum

Bir kadın için cilt bakımı özellikle belli bölgelerde çıkan tüy temizliği çok önemlidir. Kaş ve bıyık hariç diğer bölgeler bir şekilde kıyafetle kamufle edilebilirken, yüz bölgesindeki tüyler maalesef giderilmesi gerekiyor.

Yüzdeki Tüylerden Nasıl Kurtulurum?

Yüz bölgesinde bulunan tüyler gerekli temizlik yapılmadığı taktirde zamanla erkeksi görünüme büründürür. Bu nedenle yüz bölgesindeki tüylerden kurtulmak için kısa süreli de olsa geçici çözümler uygulamışsınızdır. Bu makalemizde ise yüz bölgesindeki tüylerden vereceğimiz maske tarifi sayesinde yüzdeki tüylerden tamamen kurtulacaksınız.

Bu tarif ile sadece yüzünüzdeki tüylerden değil, aynı zamanda tüm vücut tüylerinden kurtulabilirsiniz.

Yüzdeki Tüylerden Kurtulmak İçin Kür Tarifi

  • Yumurta akı (1 adet)
  • Mısır unu (1 tatlı kaşığı)
  • Toz şeker (1 tatlı kaşığı)

Hazırlanışı : Yukarıda belirtilen tüm malzemeleri bir kase içerisine alıp çamur kıvamını alana kadar karıştırın. Sonra cildinize sürün ve aynı yöne doğru masaj yapmaya başlayın. Burada en çok dikkat etmeniz gereken cildinize fazla basıp tahriş etmemektir.

Bu karışımı düzenli olarak haftada 4 kere uygulamanız durumunda kısa sürede yüzünüzdeki tüylerde azalmalar görecek ve zaman içerisinde de yüzünüzde hiç tüy kalmayacaktır.

Özellikle yüz bölgesinde oluşan tüyler için bu kürler, doğal ve basit bir şekilde sorunu çözecektir. Tek dikkat edilmesi gereken kürleri düzenli olarak uygulamaktır.

Tüy Döken Kür Tarifi

Diğer bir kür ise; mısır unu , zerdeçal ve çok az miktarda suyu karıştırarak çamur kıvamına getirdikten sonra tüylerin olduğu bölgeye uygulayın ve 30 dakika kadar cildinizde bekletin. Masaj yaparak cildinizi temizleyin ve yıkayın. Bu kürün içinde yer alan zerdeçal cildinizde renk değişimi yapabilir bu nedenle endişelenmeyin bir kaç yıkamadan sonra bu sorunda ortadan kalkacaktır.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir