Yulaf Ezmesi Diyeti

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:37

Yulaf Ezmesi Diyeti

yulaf ezmesi diyeti 5921ed2c19b77 Yulaf Ezmesi Diyeti

Özellikle yaz ayları yaklaşırken herkes sıkı bir diyet yapmaya karar verir. Bu yüzden de yulaf ezmesi ile yapılan diyet çok faydalı ve kilo vermeye de bir o kadar yardımcı olan diyet türüdür.Yulaf ezmesi diyeti nasıl yapılacağını merak eden bir çok insan vardır. Ama şunu bilin ki yulaf ezmesi diyeti sayesinde haftada dört kilo verebileceksiniz. Yulaf ezmesi diyetini uygulamaya başlarsanız eğer günde dokuz yüz elli kalori vereceksiniz. Bunu sakın unutmayınız. Aynı zaman da yulaf ezmesi diyeti ile kolesterolü olan kişilerin kolesterolünü de düşürmeye, kanser riskini de azaltan bir diyettir. Sağlıklı kilo vermek istiyorsan yulaf ezmesi diyetini uygulamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü yulaf ezmesi diyeti meyve sebzeden oluşmaktadır. Bununla birlikte de bol, bol su içmeniz gerekmektedir. Sabahları da aç karna egzersiz yapmayı da asla unutmamalısınız. Sabahları yapacağınız egzersiz hareketleri daha çabuk yağ yakmanızı sağlayacaktır.

yulaf ezmesi diyeti 5921ed2c29165 Yulaf Ezmesi Diyeti

İlk olarak kahvaltıda bir bardak kadar yulaf ezmesi, bir bardak da süt, bir yemek kaşığı kuru üzüm, isteğe göre yarım tatlı kaşığı tarçın ve şekersiz çay içiniz. Ara öğünlerde de meyve ya da yoğurt tüketiniz. Öğle yemeği listesi ise yine sabah kahvaltıda olduğu gibi yulaf ezmesi, bir bardak da yoğurt ve yanında bir tane muz tüketiniz. Bu şekilde uyguladığınız yulaf ezmesi diyeti ile bir ayda çok kilo vermiş olacaksınız. Yulaf ezmesi süt ile ve yoğurt ile tüketmelisiniz. Yoğurt ve süt sizleri gün boyu tok tutmaya yarayacaktır. Yoğurt ve süt seçiminde yağsız almalısınız derim. Düşük yağlı olan süt ve yoğurdu seçtiğiniz zaman daha çabuk vücuttaki yağlarınızı yakacaksınız. Akşam yemeğine de gelecek olursak ızgara et, ızgara tavuk ve ızgara balık tercih etmelisiniz. Asla etleri yağda pişirmeyin. Aksi takdirde daha yavaş kilo vermeye başlayacaksınız.

yulaf ezmesi diyeti 5921ed2c35ccd Yulaf Ezmesi Diyeti

Akşam yemeğinde etsel gıdalar kadar sebzeli yemekleri de tercih edebilirsiniz. Atıştırmalarda da meyveleri yemelisiniz. Yulaf ezmesi fiziksel olarak insanlara güç verirken, kilo kaybını önlerken insanların direncini de asla düşürmemektedir. Bundan dolayı da kilo verirken sağlığınız da yerinde olacaktır. Sağlıklı zayıflamak için sizlere yulaf ezmesi diyetini tavsiye ediyorum. Bu diyette dikkat etmeniz gereken ise yulaf ezmesini eğer aşırı yerseniz midede şişkinlik ve hazımsızlığa da yol açabileceğidir. Bu problemler ile karşılaşmamak için yulaf ezmesini çok fazla tüketmeyin.

yulaf ezmesi diyeti 5921ed2c41e4d Yulaf Ezmesi Diyeti

Ara öğünlerde isterseniz çiğ sebzelerde tüketiniz. Bunlarda havuç ve salatalık başta gelen sebzelerdir. Bu iki sebze yağlarınızı yakmanıza da yardımcı olacaktır. Çok aşırı tatlı isteğiniz geldiği zaman ise puding gibi hafif tatlılar tüketebilirsiniz. Bunlarla kalmayıp bir adet kivi ve bir adet de elma da yiyebilirsiniz. Yulaf ezmesinin içerisinde çok fazla lif bulunmaktadır. Hem de içerisinde protein ve vitamin de vardır. Yulaf ezmesi diyeti kan şekerini de dengelediğini de bilin. Yulaf ezmesi kan şekerini dengeleyerek gün boyu sizlere enerji verecektir.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler