Yoğurtlu Limon Kürü

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:06

 

 

yo%C4%9Furtlu1 Yoğurtlu Limon Kürü

Yaz kendini göstermeye başladığı ve deniz mevsiminin geldiği zamanlarda bir çok bayan gibi sizde zayıflamak istiyorsunuz ve her pazartesi başlayıp sonra tekrar bırakarak o pazartesiler hiç gelmiyor mu. Her geçen gün yaşınız ilerliyor oturarak çalışıyorsunuz. Metabolizmanız yavaş çalışıyor ve kronik kabızlığınız var…. E daha sayalımmı. Eğer gerçekten zayıflamaya karar verdiyseniz biraz özverili olmanız gerekiyor.

Yağsız yoğurt saf protein grubundadır ve hazmı sırasında yoğurttan aldığınızkalorinin bir kısmının harcanmasını sağlar.

Kilo almanızın en önemli sebeplerinden birde metabolizmanızın yavaş çalışmasıdır. İyi bir zayıflamada öncelikle metabolizmayı hızlandırmak gerekir. Bunun için ise 3 yemek kaşığı yoğurt yarım limon ve bir kaşık pul biber her gece yatmadan önce yenilmeli.

Limon ve yoğurdun asit oluşumu sayesinde yağ yakılırken pul biberde metabolizmayı hızlandıracak. Birinci gün ikinci gün derken bir sonuç alamadınız mı durmak yok. En azından 10 gün bu duruma vücudu hazırlamalı ve yemeye devam etmeli.

Acı sevmiyor musunuz dayana mıyormusunuz? sizi duymuyorum, çünkü zayıflamak için sizde biraz dişinizi sıkacak dilinizin yanmasına katlanacaksınız.

15 gün sonunda hızlanan metabolizma ve yağ yakımı sayesinde kilo vermeye başladığınızda buna değdiğini göreceksiniz.

Bu kürü uygularken yağsız yoğurt kullanmanız kilo vermenizdeki etkilerini arttırır. Yağsız yoğurt yerine evde yaptığınız yoğurdun kaymak kısmını almadan da karışımları hazırlayabilirsiniz. Ayrıca 40 yaşından sonra kemik erimesi riskinin arttığı hanımlar kalsiyum ihtiyacınızı karşılamak için yoğurt vazgeçilmezdir. Yoğurdu hayatınızdan eksik etmeyin hem sağlıklı kalın hem de tartıda ki eksiler le mutlu bir hayatın kapılarını açın.

 

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir