Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Çözüm

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:19

Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Çözüm

Güzel görünmek, değişiklik yapmak için kullanılan boya kimyasal işlemler ile doğal yapısını kaybeden saçların yenilenmesi için yapılacak bakım ilacı doğada bulunmakta. Argan, Avokao, ceviz ve üzüm gibi doğal besinlerden alınan özleri kullanan organicium, yıpranmış saçların onarılmasına yardımcı oluyor.

argan yagi 300x175 Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Çözüm

Argan Saçları Uzatıyor

Özellikle argan yağı saçlara çok faydalıdır. Saç ve saç derisine uygulanması durumunda saçı nemlendirir ve saç tellerini güçlendirip, kırılmalara karşı korur. Boyadan röfleden, maşa, fön ve düzleştiriciler kadar çevresel etkiler ile de kırılan saçlar gücünü kaybeden ve dökülmeye başlar. Saç derisinin de iyi durulanmaması, aşırı kuruması, gözeneklerin yağ ile kapanması, bilinçsiz şampuan kullanımı, çevresel etkiler nedeni ile saçların zayıflaması ve matlaşması, parlaklığını kaybederek sağlıksız görünmesine yavaş uzamasına ve koparak dökülmesine neden olur. Kuruyan saç diplerini nemlendirmek için argan yağı ile saç diplerini ve saçınızın uçlarına kadar masaj yaparak uygulamanız saçınızın daha güçlü, parlak ve daha kolay uzamasını sağlayacaktır. Argan yağının doğal bir saç bakım ürünüdür. Saç üzerindeki bilinen etkisi nedeni ile kozmetik alanında da kullanılarak şampuan ve sabun üretimi yapılmaktadır.

Kimyasal olan bu şampuanlar yerine saçınızda hızlı tepki verdiğinden dolayı saç bakım ürünü olarak düzenli şekilde argan yağı kullanımda kırılmayan,güçlü, sağlıklı, parlak, canlı ve dolgun saçlara sahip olmanızı sağlar.

avakado maskesi 300x209 Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Çözüm

Avokado Saçlardaki Dökülmeyi Azaltıyor

Avokado, içeriği nedeni ile bir çok alanda kullanımı söz konusudur. En popüler kullanım alanlarından biride saç bakımıdır. Saçta yaşanan dökülmeleri engelleyen doğan bir etkiye sahiptir.Yıpranmış ve kurumuş saçları nemlendirerek saçın daha hızlı uzamasına da destek verir. Bu konuda yapılan araştırmalarda avokadonun tarihçesi Eski Mısır’a kadar gitmektedir.

 

sac ve ceviz 300x200 Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Çözüm

Ceviz Saç Kırıkları Onarıyor

Eskiden beri bir çok medeniyette ve Anadolu’da kadınlar güzelleşmek için kullandıkları kınanın saç için hazırlanmasında daha canlı ve parlak görünmesi kadar rengi içinde ceviz kabuğu ve suyunu kullanılmıştır. Bu açıdan ceviz saç bakımında küçümsenmeyen bir öneme sahiptir. Ayrıca saç dökülmesini de engellediği bilinen faydaları arasındadır. Ceviz çiğ olarak tüketildiğinde kan damarlarını genişletip, kan dolaşımını hızlandırma özelliğine sahiptir. Saç kökleri de kan ile beslendiği için saçlar ceviz sayesinde daha çok güçlenir ve dökülmelere karşı dayanıklı hale gelir. Saçlarının cansız olduğunu ve saç dökülmesi problemi bulunan kişiler için doktorlar ceviz kabuğu ve yaş kabuğunu tavsiye etmektedir.

uzum cekirdegi yagi 300x158 Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Çözüm

Üzüm Saçları Besleyip Yeniliyor

Üzüm çekirdeği kan hücrelerini yenilediği bilinen bir gerçektir. Bu açıdan çekirdeğin içeriğinde bulunan mineral ve özler için preslenmesi ile elde edilen üzüm çekirdeği yağı, antioksidan açısından emilimi kolay bir yağ olup nemlendirici ve kan dolaşım hızını arttırarak saç ve saç derisine uygulanması önerilir. Aromatik kokusu nedeni ile saç bakımında kullanılan diğer uçucu yağların seyreltilmesi içinde yardımcı bir yağdır.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar