Yenidoğan Konak Tedavisi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:34

bebeklerde konak bakımı

Yenidoğan bebeklerin kafa derisinde oluşan kabartı şeklindeki kabuklanmaları doğal yollarla tedavi etmek mümkündür. Anne karnından sonra yeni dünyaya alışmaya çalışan bebek cildinde konak denilen kafa derisi kabarmalarının oluşması normaldir. Tedavisini isterseniz doktorunuzun önereceği ilaçlar ile gerçekleştirebilir istersenizde eskiden beri kullanılan doğal tedaviler ile yapabilirsiniz.

 

bebeklerde konak bakimi.1 300x190 Yenidoğan Konak Tedavisi

Doğal Konak Tedavisi
Kafa derisinde beyaz yada sarı renkte oluşan bu kabartıların oluşumunu azaltabilmek için bebeklerin cilt yapısına uygun seviyede üretilen bebek şampuanlarını kullanabilirsiniz.

Bebeği yıkamadan yarım saat önce saf zeytinyağı ile başına hafifçe masaj yapabilirsiniz. Bu oluşan kuru kabukların yumuşamasını sağlar. Kullanacağınız zeytin yağının saf olmasına dikkat edin.

bebeklerde konak bakimi 300x193 Yenidoğan Konak Tedavisi

İsterseniz aynı uygulamayı karbonat ile yapabilirsiniz. Bebek tarakları ile saç derisini çok nazik bir şekilde tarayabilirsiniz. Karbonat kullanırken az miktarda dökmeye dikkat edin. Bu uygulamayı ıslak bir tülbentin üzerine biraz karbonat döküp uygulayabilirsiniz.
Bu uygulamaları haftada bir yada 2 defa yapabilirsiniz. Bebeğinizin kafa derisinde çok fazla kabuk olduğunu düşünüyorsanız doktorunuza danışabilirsiniz.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar