TROİD TEDAVİSİ

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:14

troid TROİD TEDAVİSİ

Vücudun önemli bir bezi olan troitlede oluşan bir rahatsızlık olan troid kesin bir şekilde zencefil suyu ile tedavi edilmektedir.

Troid bezinin çok veya az çalışması durumunun dışında kesin bir tedavisi olmayan haşimato troidinide zencefil suyu ile tedavi etmek mümkündür

Ömür boyu kullanılan ilaçları olan troid hastalığı için kesin çözüm sunan zencefil suyunun yapılışı ve kullanımı ise;

sabah bir kaşık aç karnına akşam bir kaşık olmak üzere içilere kullanılır.

Zencefil suyunun hazırlanışı ise aktar veya büyük marketlerde satılan zencefili iyice yıkadıktan sonra katı meyve sıkacağından geçirerek elde edilen suyu taze ve günlük olarak tüketilir. Fakat bu şekilde zor olacağından sıkılan zencefil suyu bir cam kavonozun içinde muhafaza edilerek tüketilir.

Zencefilin kalan posası atılmayıp sıcak su ile 5 dakika kaynatılıp denlenmesi için bekletildikten sonra bal ve tarçın ile taatlandırılarak çayıda tüketilebilir.

Zencefilin bir çok alanda tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Kilo problemi olan kişiler içinde sindirim sistemini hızlandırıcı etkisinden dolayı kilo vermeyide kolaylaştırı.

Zencefil tadı açısından oldukça acı bitkidir. Bu nedenden dolayı ilk kullanım için zorlanılabilir. Troid rahatsızlığının sebeplerinden biri olan B12 vitamini eksikliğini düzenlediği için bu rahatsızlık dengelenerek tedavi edilmektedir.

Zencefilin Hiçbir yan tesiri olmamakla birlikte kalp rahatsızlığından dolayı kan sulandırıcı çzelliği olan ilaç kullanan kişilerin zencefil tüketmeleri durumunda kan sulandırıcı özelliği de olduğu için ilaç almamları gerekmektedir.

Bunun dışında nodülleri olan kişilerinde çayını kullanmalarının yanı sıra nodül üzerine zencefil suyunu krem sürer gibi kullanmaları durumunda nodüllerde büyüme olmayacağı gibi küçülme veya yok olmaları söz konusu olacaktır.

Etiketler:, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir