Toz şeker ile perde beyazlatma

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:08

toz şeker ile tüller nasıl beyazlatılır

Tül perde yıkamak hiç sevmediğimiz ama ayda en az bir kere yıkadığımız ve bazen ne kadar yıkasak ta tertemiz olmadığı için bir çok deterjan kullandığımız. Kar gibi beyaz tül ve perdeler için toz şeker kullanarak beyazlatma yöntemi işe yarıyor desem ne dersiniz. Bembeyaz perdeler için denemeye değer bir yöntemdir.

Toz şeker ile perde beyazlatma

Ev temizliğini gösteren en önemli noktalardan biri de perde beyazlığıdır. Pahalı perde beyazlatıcılarına gerek kalmadan evdeki malzemeler ile bu işlemi yapabilirsiniz.

4ee7a9894f4cdb7ac5c59c8e14f2e165 Toz şeker ile perde beyazlatma

Şeker İle

Perdeleri yıkayacağınız suya yada çamaşır makinasına 2 yada 3 çorba kaşığı şeker ilave edebilirsiniz. Bu sayede bembeyaz perdelere kavuşmuş olacaksınız. Perdelerde yapışkanlık olur mu diye endişe ediyorsanız, merak etmeyin iyice duruladığınız takdirde bu sorunu yok etmiş olursunuz.

Tuz İle

Özellikle sigara içilen evlerdeki perdelerde oluşan sarı lekelerden kurtulmak için tuz kullanabilirsiniz. Çamaşır makinasına ekleyeceğiniz deterjana ek olarak 2 kaşık kadar tuz ilave edin. Tuz özellikle naylon perdelerdeki yumuşaklığı alarak daha düz durmasını sağlar.

Amonyak İle

Çamaşır makinası kullnamdan perdeleri yıkadığınız suyun içerisinde 3-4 çorba kaşığı kadar amonyak ilave edin ve 1 saat kadar bekletin. Sararmış perdeleri bembeyaz hale getirecektir.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar