Tampon Kullanımı Riskli mi?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:19

Bütün gece tamponunu değiştirmeyince ölüyordu

Yapılan araştırmalar neticesinde uzmanlar aynı tamponun uzun süre kullanılmaması konusunda sürekli uyarıda bulunuyor. Bu uyarılara rağmen genç bir kız, bütün geceyi aynı tamponla geçirince ölümden döndü.
 Tampon Kullanımı Riskli mi?

Daily Mail’in haberine göre Molly Pawlett bir sabah kendini kötü hissederek uyandı.Ağzında çıkan yaralar ve dilindeki kırmızılık nedeni ile basit bir virüs olduğunu düşündü. Annesi ile durumunu paylaşan Molly ile aynı fikirdeydi ancak içinden bir ses daha ciddi bir şey olabileceğini söylüyordu.

 Tampon Kullanımı Riskli mi?

Anne, mens döneminde olan kızı Molly’e tampon takıp takmadığını sordu. Olumlu yanıt alınca kızından hemen tamponunu çıkarmasını söyledi. Ancak 10 saattir aynı tampon olduğu için artık çok geçti.

 Tampon Kullanımı Riskli mi?

Genç kızın durumu kötüleşmeye devam ediyordu ve acilen hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındı. Uzun süre aynı tamponu kullandığı için genç kız toksik şok sendromu geçiriyordu. Tampon kullanımda önemli olan tavsiye edilen süreden daha fazla içeride bekletilmemelisi ve süper emici tampon kullanıldığında toksik şok sendromu riski artıyor.

 Tampon Kullanımı Riskli mi? sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir