Takma Kirpik Nasıl Takılır? 6 Adımda Uzun Kirpikler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:55

Takma Kirpik Nasıl Takılır? 6 Adımda Uzun Kirpikler

Gözler bir kadının en etkili silahlarıdır. Bakışlar bazen bir ok gibi deler geçer. Göz makyajı ve etkili bir bakış için ise kirpiklerde ayrı bir etki yaratır. Sizde etkili bir göze sahip olmak bakışlarınızla dikkat çekmek için kısa olan kirpiklerinize makyaj öncesi takma kirpik uygulaya bilirsiniz. Uzun kirpikleri gözleri daha iri ve etkileyici gösterir. Takma kirpik nasıl takılır? sorusunun cevabını ise makalemizde adım adım anlattık.

Malzemeler
Takma kirpik
Kirpik yapıştırıcı
Makas
Rimel
Eyeliner

1.Adım
Kirpiği gözünüze tutup boyutuna bakın, şayet göz kapağınızdan uzunsa biraz kesip, göz kapağınıza uygun hale getirin, fakat hemen çok kesmeyin, çok keserseniz geri dönüşü yoktur, yavaş yavaş göz kapağınız için doğru boyuta ayarlayın.

2.Adım
Kirpik yapıştırıcınızı ince çizgi hangi halinde takma kirpik boyunca sürün.
Biraz bekleyin.

3.Adım
Doğal kirpiklere mümkün olduğunca yakın konumdayken takma kirpiği takın ve önden değil, yukarıdan aşağıya doğru olsun takışınız.

4.Adım
Tutkalı 30 saniyeliğine doğal halde kurumaya bırakın. Doğru yere yapıştırdıysanız takma kirpiği bastırmanız yahut uzun süre tutmanız gerekmez.

5.Adım
Kirpiklerinize maskara sürün, böylece doğal bir görünüm yakalayacaksınız. (Önce göz makyajınızı yapıp, daha sonra da kirpiği takabilirsiniz, tercih sizin)

6.Adım
Üst göz kapağı boyunca eyelinerı uygulayın.
İşte bu kadar!

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler