Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Türk Kahvesi Maskesi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 12:20

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Türk Kahvesi Maskesi

Siyah noktalar cilt için oldukça sıkıntı çektiğimiz konulardan biridir. Özellikle cilt tipine göre ne yapılırsa yapılsın cildi siyah noktalardan kurtulamayız. Fakat düzenli olarak yapılacak uygulamaların faydası olacaktır. Yüzümüze uygulayacağımız maskelerden önce mutlaka cildi maske için hazırlamalıdır. Bunun için ilk önce gözenekleri açmak için buhar banyosu yapılmalıdır.

Kahve Maskesinden Önce Buhar Banyosu

Siyah noktalar için yapılacak maske öncesinde gözenekleri açmak için en iyi yöntem buhar banyosudur.

Ev ortamında yapılacak buhar banyosu için bir kabın içine 1 litre kadar su koyarak kaynatın ve kaynayan suyu başınızın üstüne bir havlu veya tülbentle örterek 30 cm mesafeden yüzünüze buharı tutarak 5 dakika gibi bir süre yüzünüzü buhara tutun. Bu uygulama ile gözenekler açılacak ve buharın verdiği sıcaklık ile cilt yumuşak bir havlu ile silindiğinde genel olarak temizlenecek ve maske yapmaya uygun hale gelecektir.

kahve maskesi nasil yapilir 243x300 Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Türk Kahvesi Maskesi

Malzemelerimiz:

1 tatlı kaşığı Türk Kahvesi 1.5 Tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu (limon yağlı ciltler için uygundur).

Malzemeleri bir kasenin içinde kıvam alana kadar karıştırıp hazırladıktan sonra bu karışımı yüzünüzü ovuşturmadan uygulayın. Maskeyi aşağıdan yukarıya doğru nazikçe sürmek gerekiyor. Maskeyi uyguladıktan sonra 5 dakika kadar bekletip bol soğuk su ile yıkayın. Yüzünüzü kuruladıktan sonra tonik ve nemlendirici sürdükten sonra canlı ve daha parlak bir cilde sahip olacaksınız.

Not: Dış ortama çıkmadan önce mutlaka güneş kremi kullanmanız cildiniz için önemli bir uygulamadır. Bu maske uygulamasını cildi tahriş etmemesi için 15 günde bir uygulanması doğru olacaktır.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler