Siyah Lekelerin Bitkisel Tedavisi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:39

Siyah Lekelerin Bitkisel Tedavisi

Cildin genişlemesine ve tabiki çirkin görünmesine neden olan siyah noktalar…insanların baş belaları. Güzelliklerini bozarken daha çabuk yaşlanma ve gözeneklerin telafi edilemez genişlemesine neden olan siyah lekeler bazı ürünler kullanıldığı halde geçmeyebiliyor. Fakat yazımızın devamındaki bitkisel tarifleri uygulamanız halinde siyah lekelerden eser kalmayacak.

İşte size mucizevi öneri;  Yarım bardağı suya, 3 çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip iyice kaynatın. Ev yapımı veya güvenilir bir elma sirkesi kullanmanız önerilir. Daha sonra ateşi kısın ve başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Bu şekilde yüzünüze 15-20 dakika buhar verin. Buhar gözeneklerin açılmasına daha kolay temizlenmesine olanak sağlar. Cildinizi zarar vermeden yukarı doğru veya tampon yapar gibi pamuklu yumuşak bir havlu ile kurutun.

Siyah Lekeler Nasıl Geçer?
Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesini temizleme pamuğuna batırıp fazla tahriş etmeden yüzünüzü silin. Bu işlemi haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz. Düzenli olarak yapılan işlem sonucunda siyah lekelerin yok olduğunu ve cildinizin parladığını göreceksiniz.

Siyah noktaların giderilmesi için diğer öneriler:

a) Birer tutam kırlangıç otu, ayrık otu bir kaba konularak üzerine beş bardak su ilave edilerek kaynatılır ve bir gece dinlendirdikten sonra siyah noktaların üzerine sürülür.
b) Birer tutam nane, yabani kekik yaprağı, ıhlamur bir kaba konulup yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra siyah noktaların üzerine sürülür.
c) Bir adet çok olgun domates ezilir ve ince bir tülbentle süzülür. 1 tatlı kaşığı gliserin ve iki damla aselbent tentürü katılıp şişeye doldurulup kullanılmak üzere saklanır. Cildin siyah noktalı kısımlarına bol miktarda sürülür.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir