Sivrisineklerden Korunmanın Doğal Ve Etkili Yolları

Sivrisineklerden Korunmanın Doğal Ve Etkili Yolları

Pratik Bilgiler

21 Haziran 2017

ekledi.

Yorum Yaz

60 kez incelendi.

Genellikle yaz ayları ile varlıklarını gösteren sivrisinekler, çoğunlukla açık tuttuğumuz pencere ve balkonlardan içeri girerek bizi rahatsız ederler. Rahatsız derken bazen bu durum dayanılmaz bir hal bile alabilir. Özellikle uyku esnasında başımızda vızıldayan ve ısırdığı için hatır hatır kaşındıran sivrisineklerle baş etmek için Doğal Ve Etkili Yolları” araştırdık ve yaz aylarının kabusa dönüşmesinden kurtulabilirsiniz.

Genellikle nemli ve serin ortamlarda yaşayan sivrisinekler yaz aylarını mahveden vampirlerdir. Geceleri uykuları sabote eden sivrisinekler vücut ısısına ve gece uyurken çıkan karbondioksite gelir. Bu nedenle genellikle vızıltıları kulağımızın dibinde biter. Ufak tüyolarla sivrinsek saldırılarına maruz kalkmaktan kurtulun…

Ada çayı en etkili sivrisinek kovma yöntemlerinden biri.

sivrisineklerden dogal korunma yontemleri

Karanfil kokusu sivrisinekleri rahatsız eder. Yeşil limonu kesip üzerine karanfil taneleri koyarak da korunmak mümkün.

Sivrisinek ısırıklarına karşı doğal yağları kullanmayı deneyin! İşte ısırıklara karşı en etkili yağlardan bazıları: Limon, defne, okaliptüs, portakal kabuğu, çay ağacı ve vanilya yağı. Bu yağları vücudunuza sürmek istemiyorsanız bu yağları bir miktar suyla karıştırıp sprey yapıp odanızda sıkabilirisiniz.

Sivrisinekten korunma yolları için cep telefonunuz size yardım ediyor. Sinekkovar adı verilen bu yazılım sizi sivrisineklerden kurtarıyor. İnsanı biraz rahatsız edecek olan bu sese dayanabiliyorsanız bu yazılımı indirip denemenizde fayda var!

sivrisineklerden dogal korunma yontemleri

Karadeniz’de uygulanan yöntemlerden biri de lambanızın üzerine bir poşet su asmak. Özellikle balkonlarda bu uygulamanın işe yaradığı ifade ediliyor.

sivrisineklerden-dogal-korunma-yontemleri..

Sivrsineklere karşı etkili yöntemlerden biri de soğan ve sarımsak. Amerika ve Kanada’ da da yapılan araştırmada % 100 sonuç alınmış ve sivri sineklerin sarımsak ve sarımsak yağı olan yerlere yaklaşamadığı görülmüştür.

Sivrisineklere karşı en etkili yöntemlerden biri de odanızda fesleğen ya da reyhan bulundurmak. Yöntemin daha etkili olmasını istiyorsanız bu iki bitkiyi başucunuzda bulundurmanızda fayda var! Yatmadan önce ellerinizi fesleğene sürerek vücudunuza kokusunun sinmesini sağlayarak uyuyun.

İçinde sirke bulunan bir bardağı pencerenin yanına koyun. Güçlü kokusu sinekleri yaklaştırmayacak ve içeri sokmayacaktır.

Malzemeler:

1 su bardağı elma sirkesi, birer tutam kurutulmuş Adaçayı, Biberiye, Lavanta, Kekik ve Nane, 1 adet kapaklı cam kavanoz

Yapılışı:

Cam kavanoza sirke ve otları koyun, ağzını sıkıca kapatın. 2 hafta boyunca her gün çalkalayarak, buzdolabında muhafaza edin. 2. Haftanın sonunda otları süzün ve geriye kalan sıvıyı yarı yarıya sulandırarak, gönül rahatlığıyla cildinize sürebilirsiniz.

Malzemeler:

1 su bardağı su, 5 damla limon yağı, 10 damla fesleğen ya da nane yağı

Yapılışı:

Tüm malzemeleri şişenin içine koyup çalkalayın ve sivrisineklerden korunmak için cildinize tatbik edin.

Evde doğal sinek kovucu yapma.

https://youtu.be/ZF49KPBOPP4

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz