Silkelenip Kendine Gelmek İsteyenlere Tavsiye

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:38

Silkelenip Kendine Gelmek İsteyenlere 9 Tavsiye

mark twain 1602117 640 758x526 Silkelenip Kendine Gelmek İsteyenlere Tavsiye

1. Kendinizi Onaylayın.

İnsanlar kendi davranış ve yaşanmışlıklarını onaylamazsa vicdan denen o iç sesiniz sizi muhtemelen rahatsız edecek ve günü kötü bir his geçirerek sürdüreceksiniz. Kendinizi onaylamanız ile içsel bir rahatlık ve huzur yanında ne yapmak istediğiniz konusunda da içsel bir özgürlük sağlayacaktır.

Kendinizi onaylamak veya onaylamamak kişisel gelişiminizde büyük bir yer teşkil eder. İnsanları huzurlu kılan ve içsel özgürlük saylayan durum kendinize verdiğiniz onaydan geçer. Onaylamamak ise içsel bir direnç sağlar ve yapmak istediklerinizin önünde büyük bir engel teşkil eder. Kişisel olarak yaşanan yıkımların çoğunda kendinizi onaylamama yatar. Ne kadar çevresel etkiler sizin önünüzde bir set oluştursa da, yapacağınız bir işte en önemli şart kendi onayınız olmasıdır.

2. Kendinize Koyduğunuz Sınırlar Aslında Sadece Zihninizin İçindedir

Fiziksel özellikleriniz, yaşınız maddi durumunuz, hayallerinizin önünde bir sınırlama teşkil etmez. Bu şartları önemli kılan sizin düşünceleriniz yani zihninizin bir oyunudur aslıdır. Duygular düşünceleri takip eder.

people 2583159 640 Silkelenip Kendine Gelmek İsteyenlere Tavsiye

3. Hafifleyin Ve Biraz Eğlenin

Gülmek, gülümseyebilmek, insanlara verilmiş en büyük nimetidir. Kahkahanın saldırısına karşı hiçbir şey ayakta duramaz. Ruh halinizi çok kolay bir şekilde hafifletebilirler. Ve hafiflemiş bir ruh hali her açıdan pozitif olmanıza ve zihniniz olumsuz duygulardan arınmasına neden olur. Bu durumda sizi motive ederek daha verimli bir güne merhaba demenize neden olur .

4. Öfkeyi Terkedin

Öfkenin altında kabul görmeme, reddediliş, aşağılık kompleksi, özgüven eksikliği ve daha bir çok sebep yatar. Ve öfke kişiye en çok zararı veren duygusal bir tepkimedir.

Öfkeli iken yapılan bir davranış hem incitir, hemde incinmenize neden olur. Ve ardından pişmanlık getirir. Öfke ruhunuzda kapanması büyük yaralar açar çünkü çevrenizden çok size zarar verir. Eskilerin dediği gibi öfke baldan tatlıdır ama söylenen sözünde davranışında telafisi yoktur. O yüzden öfkeyi dizginlemek hatta bırakmak hayatınızı daha keyifli hale getirecektir.

architecture 2583118 640 Silkelenip Kendine Gelmek İsteyenlere Tavsiye

5. Bir Hayat Yetkiniz Olduğunu Unutmayın

Yaşadığınız olumsuzluklar karşısında suçlayıcı bir tavır sergilemek ve Dünyanın sana borçlu olduğunu söylemek kendini kandırmaktan ve acı çekmekten başka bir şey değildir. Çünkü dünya sana hiçbir şey borçlu değil. Unutma dünyaya sen gelmek istedin. Kimseyi suçlama ve önüne bak. Hayatı bu şekilde suçlayarak ıskaladıklarına yanarsın sonra…

Kendi hayatınızı şekillendirmek sadece sizin seçiminiz yaşananlar karşısında suçlamak ve hayata küsmek yerine, bundan ders alıp önünüze bakmak en doğru yoldur.
Artık bir çocuk değilsiniz küsüp, trip atıp ailenden sana bir şey vermesini bekleyecek! Unutmamanız gereken artık arka koltukta değil direksiyonda sizin olduğunuzdur.

6. Farklı Bir Yolu Tercih Etmek İstiyorsanız Tepkilere Kendinizi Hazırlayın

Başkalarının ne diyebileceği,ne düşünebileceğine takılı kalmayın. Herkesin mutlaka bir fikri olacaktır. Kimi kabus senaryoları üretecek, kimi mutlulukla karşılayacak, kimi çekimser o yüzden bu eleştiri ve yorumların sizi geride bırakmasına izin vermeyin.

7. İstikrarlı Bir Şekilde Ne İstediğinize Odaklanın

Düşünceler duygularınızı takip eder o yüzden düşüncelerinizi sorunlarınızdan uzak tutun. Zihninizi odakladığınız şey, yapacağınız işler için çok önemlidir.

Sorunlarınıza odaklanabilir, olumlu şeyleri fark edebilir, bu durumdan dersler çıkarabilir,ya da zihninizi başka bir şeye odaklayabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış sadece unutmamanız gereken  odaklandığınız şeyin sonuçları değiştireceğidir.

8. Sadece Kendi Mutluluğunuza Odaklanmayın

Bencil değil benci olun…Kendi mutluluğunuz kadar başkalarının mutlu olmasına da yardım edin.  Neşelenmek ve gülümsemek mutlu olmak için iyi bir yoldur. Ve daha da güzeli bir başkasının iyi hissetmesine vesile olup vermeye eğilim göstermek bulaşıcıdır.

9. Ne İstiyorsanız Onu Yapın

Yıllar sonra yaptıklarınızdan çok yapmadığınız şeylerden daha çok hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Hayat sizin ve ertelemeyin, zaman yaratın. En çok istediğiniz şeyden başlamak için hiç bir zaman geç değil.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar