Sıkça Gördüğünüz Rüyalar Psikolojik Durumunuz Hakkında Bilgi Veriyor Olabilir

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:01

sıkça gördüğünüz rüyalar psikolojiniz hakkında bilgi veriyor

Tüm insanlar uykuları esnasında bir gecede 90 ila 180 dakika, ya da daha fazla süre ile rüya görürler. Görülen bu rüyaların anlamları ve yorumlanması, bazen çok nettir. Uzun süredir görmediğiniz bir arkadaşınızın sizi yakın bir tarihte arayacağı, çok istediğiniz bir şeyin gerçekleşeceği, hatta büyük bir ikramiyeyi kazanmak gibi yorunlarda bulunabilirsiniz.

Ancak rüya tabiri bu kadar genel ve basit değildir. Ruh dünyanızda derin anlamlar taşır. Avusturyalı nörolog Sigmund Freud’a göre rüyalar (baskı altında tutulmuş) bir dileğin (başka bir kılıkta) gerçekleşmesidir. Freud “Düşlerin Yorumu” adlı kitabında hemen hemen herkesin gördüğü “tipik” rüyalara örnekler verip yorumlamıştır.

Rüyalar ve analizlerine ilişkin 16 seneden fazla uzmanlığı olan Suzanne Bergmann, rüyaların evrensel bir dil olduğunu savunmakla birlikte rüyalar aracılığıyla, duygusal kavramların, detaylı görüntülere dönüştüğünü söylüyor. Farklı kültürlere, farklı hayatlara ve farklı geçmişlere sahip insanların ortak gördüğü rüyalar ve semboller, rüyaların ne kadar büyüleyici bir arka plana sahip olabileceğini gösteriyor!

“DreamsCloud” adlı internet sitesinde danışanların rüyalarını yorumlayan Bergmann, kendisine gönderilen rüyalardan, herkesin sıkça gördüğü 14 ortak rüyayı tespit etmiş! Bergmann: “Rüyalardaki semboller, kesin ve tek bir anlam taşımazlar. Ancak, rüyanızda gülümsediğinizi görmeniz, ruh durumunuzun iyi olduğu şeklinde yorumlanabilir ki bu herkesçe kabul görebilecek basit bir yorumdur.”

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler