Salon Dekorasyonu Fikirleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:36

Salon dekorasyonunda iyi bir sonuç almak için, salonun büyüklüğüne göre, duvar renginden, seçilecek mobilyaya kadar önem taşır. Nedeni ise açık renklerden seçilecek duvar boyası ve mobilya ışığı daha çok yansıtarak odayı daha geniş yansıtacaktır.

Bir çoğumuz artık apartman dairelerinde oturuyor ve çoğu zamanda salonumuzu hem kendimiz kullanırken, hem de misafirlerimizi burada ağırlıyoruz. Bunun için de ayrı önem ve özellik taşımaktadır. Evler küçük olunca ister istemez daha pratik ev dekorasyonları ve ev mobilyaları kullanılmaktadır.  Evimizin nefes alması yaşanılan bir ortam oluşturması için istediğimiz mobilyadan ziyade daha kullanışlı ve salona derinlik katacak mobilyalar tercih edilmesi gerekir.

Mobilya ve tasarım öyle bir ayarlanmalı ki hem güzel olmalı hem kullanışlı olmalı, hem pratik olmalı tabi en önemlisi kısıtlı bir alanda mükemmel görünmeli.

Hele hele küçük bir salona sahip isek fazla teferruattan, gereksiz mobilya ve aksesuarlardan kaçınılmalıdır. Küçük salonlar için en önemli unsurlardan biri odayı daha büyük gösterecek olan duvarlardır. Odanın duvarlarını koyu renklerden ziyade, açık bir renkle özellikle beyaz tercih edilerek boyanmalı ki aydınlık ve büyük bir oda görüntüsüne sahip olsun. Ayrıca günümüzün renk trendi de beyaz boya ve ahşap mobilyanın uyumlu kullanımıdır.

Abartılı ve oymalı koltuk takımları yerine küçük modellerin seçilmesine dikkat edilmeli. Bunun için özellikle iskandinav modeller veya köşe koltuk takımları ile ayrı ayrı dolap ve vitrin parçaları ile odayı boğmak yerine hepsinin işlevini kapsayan modern bir TV ünitesi kullanılarak alandan tasarruf sağlanmalıdır.

Koltuklar sade renklerden seçilirken, bu kadar sadeliğin içinde hiç mi renk olmasın diyebilirsiniz. Bunun içinde odaya renkli yastıklarla hareket  sağlanması söz konusudur.Pencerelerde ise beyaz tül yada zebra storlar kullanılırken, yastıklarda kullanılan renklerden oluşan fon perdelerle de son derece şık bir görüntü sağlanmış olacaktır.

Küçük salonlar için  bir çok aksesuar kullanmak yerine modern çizgide bir ayna ile odaya ayrı bir hava katarken hem de odada derinlik oluşacaktır. Bunun yanında abajur ve çokta büyük olmayan orta sehpada kullanılabilecek aksesuarlar arasındadır.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir