Saksı Süsleme Fikirleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:00

saksı süsleme fikirleri

İster ev içinde ister veranda’da ister balkonda çiçekler bulundukları ortamın havasını değiştirerek, bulunduğu ortamı iç açıcı hale dönüştürür. Hele hele çiçek yetiştirmeyi seviyorsanız büyük bir keyif alacağınız köşelerden biri haline gelecektir. Çiçek yetiştirmekten ziyade ortamı birazda renklendiren dekoratif saksılar değil midir? Öyleyse sizde kendi el emeğinizle çok uyguna dekoratif saksılarınızı hazırlamaya ne dersiniz. Kendin yap projesi kapsamında eski ve sıradan saksılarınızı biraz renklendirerek harika saksılar hazırlayabilirsiniz.

Saksi Susleme fikirleri. 300x171 Saksı Süsleme Fikirleri

Dantelle yapılan saksı süsleme oldukça hoş görünen bir model. Bunun için yapmanız gereken saksılarınızı diplerini sprey boya ile altın rengine boyamak. Ve kuruduktan sonra üst kısımlarına dantel ve kurdela ile süslemek. Küçük bir dokunuşla oldukça hoş bir görüntü ortaya çıkıyor.
Saksi Susleme fikirleri.1 Saksı Süsleme Fikirleri

Diğer bir saksı süsleme fikri ise deniz taşları ile saksıyı süslemek. Bunun için taşlar ve birazda tutkal gerekmekte. Fotoğrafta da ayrıntılı bir şekilde görünene saksı size farklı tasarımlar yapmakta ilham verebilir.

Saksi Susleme fikirleri.3 Saksı Süsleme Fikirleri

 

 

 

Artmış ve değerlendirmek istediğiniz ipler için size harika bir fırsat. Saksılarınızı bir tutkal yardımı ile rengarek ipleri saksınızın çevresinden geçirerek istediğiniz deseni verebilirsiniz.

Saksi Susleme fikirleri.2 Saksı Süsleme Fikirleri

Diğer bir ip tekniği ise halat iple saksıyı çevreleyip sonra istediğiniz renklerde boyayarak şekil verebilirsiniz.

saksi susleme fikirleri 300x194 Saksı Süsleme Fikirleri

Eğer bunlarla uğraşmak istemezseniz ihtiyacınız olan biraz kumaş ve biraz tutkal. Kumaş parçalarını üçgen şekilde keserek oluşturduğunuz yaprakları saksıya yapıştırarak şekil vermek.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur.

 

Etiketler:, , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar