Sahte makyaj malzemeleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 12:18

Sahte makyaj malzemeleri

Kozmetik ürünleri hijyenik ortamlarda üretilmedikleri takdirde sağlık sorunu yaratıyor!

Bir makyaj malzemesi firmasının pazarlama direktörü Arzu Kartal, yaptığı açıklamada, ‘Her kadın güzeldir yeter ki güzelliğini kullanmayı bilsin’ sözünün doğru olduğunu belirterek, güzelliğin korunmasının ve daha güzel görünmenin sırrının iyi ve kaliteli bir makyajdan geçtiğini söyledi.

Gözler daha ön planda

Bu yılın yaz makyaj modasında gözlerin daha fazla ön plana çıktığını belirten Kartal, Türk kadınının kozmetik ürünler arasında en çok oje ve ruju kullandığını, göz kalemi ve maskaranın da ruj ile oje kadar olmasa da gözde kozmetik ürünler arasında yer aldığını vurguladı.

Kartal, global ekonomik krizin kozmetik sektörüne etkilerine de değinerek, ‘Kriz geçen yılın son çeyreğinde kozmetik sektörünü de olumsuz etkiledi. Ancak çok çabuk krizin etkilerinden kurtulup, normal hayatımıza döndük. Kozmetikte özellikle selektif markalar krizden çok daha fazla etkilendi’ diye konuştu.

Sahte kozmetik ürünlerine dikkat

Sahte kozmetik ürünler konusunda tüketicileri uyaran Kartal, bu tür ürünlerin ciltte tahriş, kızarıklık, kaşıntı ve döküntüye neden olabildiklerine ve daha tehlikeli hastalıkların oluşmasına temel hazırladığına dikkati çekti.

Kartal, sahte ve kalitesiz kozmetik ürünlerin hijyen olmayan ve ‘merdiven altı’ diye tabir edilen yerlerde kaçak olarak üretildiğini dile getirerek,ucuz diye bu ürünlerin kullanımından kaçınılması gerektiğini söyledi.

Tüketicilerin bir kozmetik ürün alırken mutlaka üretici firmanın güvenilir olup olmadığına, dikkat etmesi gerektiğini anlatan Arzu Kartal, ‘Kadınların ucuz, merdiven altı kozmetik ürünlerini kullanmamalarını ve sağlıklarını tehlikeye atmamalarını öneririm.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir