Sağlıklı Bir İlişki İçin!..

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:51

ili%C5%9Fki Sağlıklı Bir İlişki İçin!..

İnsanlar belli bir yaşa geldiklerinde psikolojik olarak kendilerini Yalnız hissederler hep bir yanları eksiktir ve onu tamamlamak kendilerini daha güvende ve tam hissetmelerini sağlayacaktır. Her iki cins içinde bu durum böyledir.

Hep atlı prensi ve hayalimizdeki prensesi arar dururuz. Onu bulamadıkçada hep bir yanımız eksiktir. Onun varlığının yerini Hiçbir şeyde dolduramaz. Bu duygu genelde romantizmle alakalıdır. Aşka inanmayan kişi bile kalbinin o boş yanını doldurmak ister. Tencere kapak misali ama tek bir gerçek vardır oda aradığınız aslında kendinizdir. Yani partneriniz yine sizsinizdir.

Durmadan bazen çaresizce bile bütünlenmek için beklediğiniz aradığınız arzuladığınız bulmaya çalıştığınız ideal kişi sizin kendi içinizdeki bendir.

ili%C5%9Fki. Sağlıklı Bir İlişki İçin!..

Aslında hiç kimse yarım elma değildir. Herkes tam bir elmadır ve tasm bir elma ile birlikte olur. O yıllarca uydurulan bir elmanın yarısıyız masalı bir gün kurtlar tarafından delik deşik edilebiliyor.

Aslında ilk dünyaya geldiğimizde nadide bir çiçek tohumuyuzdur fakat zamanla ailenin etkileri, çevresel etkiler,toplumsal etkiler nedeni ile tohumumuzun çevresine kalın bir duvar örülür bu nedenlede dışarıya çıkamaz. Nadide olarakta içimizde bir yerlerde kalır. Hep iyi görünmek üzerine yetiştiriliriz ve kusurlu yanlarımızı kendimiz bile itiraf edemeyiz. Hep mükemmeli oynarız o yüzdende sahte maskelere maruz kalırız. Kendi kendimize yaptığımız en büyük kötülükse kendimizi olduğumuz gibi kabul edememek veya olduğumuz gibi görünmemektir. Düşünsenize makyajla güzelleştiniz, gözlerinizde lens, bedenizde korseyle fazlalıklarınızı kamufle ettiniz. Aman Allahım müthiş güzel bir hatun oldunuz. Şimdi dışarı çıkıp partnerinizle buluşmak için hazırsınız. Hazırsınızda düğün sonrası o kıyafetlerden arındığınızda partneriniz şok olmayacakmı? Dışsal olarak bir şeyleri değiştirdiniz ama ya içsel olanlar. Sürekli bir arayış içinde olunur ve aradığınız ilişkiyi bulmak üzereyken birden korkularınız hortlar ve bu seferde özgür yanınız ağır basmaya başlar. Bağlanma korkunuzdan ve önceden edindiğiniz blokajlardan dolayı ayaklarınız yerden çakılı gibi kalakalır. Böyle anlarda karşınızda hoşgörülü kişilik gider yerine aç gözlü ve size bağımlı bir partner görürsünüz. Her şey yer değiştirmeye başlar. Bu süreçte içe dönmek yerine gene dışa dönüp açılarımızı bastırmak ve boşalan yerleri doldurmak için arayışa başlarız. Hiç kimse yalnız yaşamak istemez doğası gereği eksikliğini hissettiği mutluluğu, huzuru, ona verebilecek kişiyi bulmayı ister ve umar.

Etiketler:, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler