Saç Düzleştirenlerin Bilmesi Gerekenler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:10

saç düzleştirme yapanların bilmesi gerekenler

Pratik fön çekmenin en kolay yolu saç düzleştiriciler. Pürüzsüz ve düzgün bir saç görüntüsü oldukça etkili ve bakımlı ifade verdiği için oldukça hoş. İster salık ister şekil vermek için olsun düz saç her zaman bayanların favorisi. Tabii güzel görünmenin her zaman birde bedeli var. Bu saç düzleştirme aleti kullananlar içinde böyle. Hele hele sık sık düzleştirici kullananların saçlarına verdiği zarar ise tartışılmaz bir gerçek! Hem güzel olayım hem de bu sorunla karşılaşmayayım diyenler için saçlarını koruma yollarından bir kaçı;

Saçların nem ihtiyaç duyacaktır.

Saç düzleştirici kullandıktan sonra saç nem ihtiyacı duyacaktır. Nemi yeniden saçlarınıza vermek için saç bakım yağı ile saç beslenmelidir. Yağ saçlara boydan uç kısımlara doğru uygulayarak bunu yapabilirsiniz.

Saç düzleştirildikten sonra elektriklenme dahi olsa aynı gün ve ertesi gün bir kere daha düzleştirici kullanmamalısın. Hatta saç düzleştirme sırasında yüksek ısıdan zarar gördüğü için 3-4 saç doğal haline bırakılarak saçların nefes almasına izin verilmelidir.

Saçlarını düzleştirmeden saçlarına zarar vermemek ve yüksek ısının etkilerinden korumak için önce bazı markaların piyasada bulunan Saç Güzelleştirici Krem gibi 230 dereceye kadar saçların zarar görmesini engelleyen bir ürün kullanmalısınız.

Saçlarının düz görünümünü uzun süre korumak için ise; yine etkisi 72 saat süren Sprey’i kullanarak düz görünmesini sağlayabilirsin.

Düzleştirdiğin saçlarının ertesi günde etkisinin devam etmesi ve uyandığında elektriklenmesini engellemek için ise saten yastık kılıfı kullanmalısınız.

Saçları düzleştirdikten sonra pürüzsüz bir görünüm için saçları kulak arkasına almamalı ve kesinlikle saçları toplamamalısınız. Çünkü lastik veya toka iz bırakarak saçlarını dalgalanmasına sebep olabilir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar