Saç dökülmelerine karşı birebir

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:09

saç dökülmesine karşı birebir

Saç dökülmesi oldukça yaygın görülen bir durum. Bu soruna karşı birebir etkili, kuru ve yıpranmış saçlar için besleyici, kepeğe karşı etkili, parlak görünmesi için tarifler… Boya, maşa, fönden ve güneş, rüzgar gibi doğal etkenlerden etkilenen saçlara bir de mevsim değişikliği eklenince kırılma, dökülme hatta kepeklenme sorunları başlıyor.

Akşam’dan Emine Bıyık’ın haberine göre işte yıpranan saçlarınızı onarmak ve kusursuz bir görünüme kavuşmasını sağlamak için kolayca uygulayabileceğiniz doğal maske tarifleri…

SAÇ DÖKÜLMELERİNE KARŞI BİREBİR

Malzemeler: 1 avuç karanfil kurusu, 1 litre su…

Yapılışı: Bir avuç karanfili, 1 litre suyun içinde kaynatın ve demlenmesi için bir süre bekletin. Karanfil suyunu süzüp elde etmiş olduğunuz suyla saçlarınızı ıslatın. 3 saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. Saç tellerinin kalınlaşmasını sağlar ve saç dökülmesini engeller.

Sac dokulmelerine karsi birebir 300x200 Saç dökülmelerine karşı birebir

Saç dökülmelerine karşı birebir

KURU VE YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN…

Malzemeler: 4 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı jojoba yağı…

Yapılışı: 4 yemek kaşığı bala, 2 yemek kaşığı jojoba yağını ilave ederek iyice karıştırın. Saç diplerine masaj yaparak ve saçlarınızı tutamlara ayırarak eşit miktarda sürün. Yarım saat kadar beklettikten sonra yıkayarak kurulayın. Birkaç kullanım sonrası hem saçlarınızdaki yumuşaklığı hissedecek hem de saç derisinde oluşan pullanmaların ve tahrişin geçtiğini fark edeceksiniz.

Kepege karsi kesin cozum 300x172 Saç dökülmelerine karşı birebir

KEPEĞE KARŞI ETKİLİ ÇÖZÜM

Malzemeler: Kekik, su

Yapılışı: Bir tutam kekiği bir litre suyun içinde kaynatın. Daha sonra elde ettiğiniz karışımı saç diplerine sürün ve bir süre bekletin. Birkaç uygulama sonrası inatçı kepeklerden kurtulacağınızı fark edeceksiniz.

PARLAK GÖRÜNMESİ İÇİN…

Malzemeler: 1 fincan taze limon suyu veya sirke

Yapılışı: Saçlarınızı iyice yıkadıktan sonra hazırlamış olduğunuz limon suyu veya sirkeyi saçınıza uygulayın. Saçınıza döktükten sonra masaj yaparak saçınıza iyice sürün. Daha sonra saçlarınızı yıkayın. Bu yöntemi 2 hafta aralıklarla uygulamanız daha sağlıklı olacaktır.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar