Retro Tarzı Dekorasyon

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 18:39

1970 lerin modası olan retro tarzı mobilyaların narin, alçak ve rahat oluşu, döşemelerde sarı ve kırmızının ön planda tutulmaktadır. Retro geçmişe dönüş anlamına gelip geçmişin izlerini ev ortamına taşımaktır. Tüm evinizi bu tarzda döşemek zorunda değilsiniz fakat geçmişten kalan ve geçmişin izlerini hatırlatan objelerin modern ögelerle harmanlayarak kullanılabilir.

Retro tarzı mobilyada ayaklar ve koltuk kollarında kullanılan ahşap ceviz rengi ve tonlarında olmalıdır.

Ayaklar (sehpa, sandalye, masa,koltuk) oldukça ince ve konik olmalıdır.

Koltuk kumaşı sarı ve tonlarında (turuncu tonları), yeşilin ve kırmızının tonları desenli olanlar içinde ise geometrik desenler kullanılmalıdır.

retro dekorasyon 300x294 Retro Tarzı Dekorasyon

Renkli desenleri tercih eden geçmişin nostaljisini bu güne modernize ederek evlerini dekore etmek isteyen kişiler için ideal bir seçimdir.

Retro tarzının bir parçasıda renkli minderlerdir. Bu minderler koltuk üzerinde değerlendirildiğinde ilk dikkat çeken objeler olmaktadır.

Bu dönemin en belirgin yer döşemeleri, damalı karolar ile döşemeler olup oldukça cesur bir dekorasyon örneğidir. Diğer yer kaplamaları ise kabarık ve tüylü halılar ile doğal ahşap kaplamalardır. Yer kaplaması olarak karoların kullanılması yerine aynı tarzdaki bir halı veya kilimde aynı etkiyi verecektir.

Ayaklı abajurlar, renkli avizeler bu tarzın diğer aksesuarlardır.

 

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir