Pet Şişeden saksı yapımı.

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 12:45

Pet %C5%9Fi%C5%9Feden %C3%A7i%C3%A7ek saks%C4%B1s%C4%B1 yap%C4%B1m%C4%B1 21 Pet Şişeden saksı yapımı.

 

 

 Tabiatı korumak ve geri dönüşüm ile el becerileri geliştirmenin yanı sıra ev dekorasyonuna da katkıda bulunmak hatta yaptığımız çalışmaları hediye ederek sevdiğimiz arkadaşlarımıza özel anlar yaşatabilirsiniz. İnsanın kendi emek verdiği bir şeyleri hediye etmesi karşı tarafı oldukça duygulandıracaktır unutmayın.

Aynı ebatta üç adet pet şişeyi aynı yerlerinden kesin ve kesilmiş yerlerinin düzgün durması ve işlem yaparken hem estetik olarak şık durması hemde keskinliğini gidermek için ısıtılmış ütü ile ağzının üstüne tutun bu şekilde her bir şişede eşitlenecek ve düzgün bir kesime sahip olacaktır.

Bu pet şişeleri kullanacağınız yere göre istediğiniz renge boyayın.Boyama yerine iç ile çevrelesinden geçerek yapıştırma yöntemi ile değişik bir havada verebilirsiniz. Bu tür uygulamalar sizin hayal dünyanız el becerinizde kalıyor.

Pet şişeleri kalın bir ip ile makrema ipi olabilir pet şişeleri kuzdurulmuş bir çivi ile düzgün delikler açarak buralardan yukarıda göründüğü gibi bağlayın.

Üzerlerine ister başka bir pet şişeden keseceğiniz şeritler ile oluşturacağınız bir fiyonk bir çiçek ile süsleyerek kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

 

 

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir