Pet şişeden elişi boncuk yapımı.

Pet şişeden elişi boncuk yapımı.

Elişi Tasarımları, Tasarım Dünyası

24 Ağustos 2015

ekledi.

Yorum Yaz

1641 kez incelendi.

11951051_10154389046984625_1185668069_n (1)

 

Hayatımızda her gün kullanıp çöplere attığımız şeffaf renklerdeki pet şişelerden evinizde kendi imkanlarınızla bir çok aksesuar ve süs eşyası yaparak hem ev ekonomisine katkıda bulunmuş olursunuz hemde geri dönüşümle zamanınızı iyi değerlendirerek kendinize bir meşgale edinmiş olursunuz.

Çevremizde bir çok atık pet şişenin bulunduğu ve çevreye verdiği zararda göz önüne alındığında bu şekilde geri gönüşüm çalışmaları ile duyarlılığımızıda arttırmış çevrenizdeki bir çok kişiyede örnek olmanıza vesile olacaktır.

Geri dönüşümlerden bir tanesi olan pet şişeden elişi boncuk yapımında pet şişeye ince şeritler halinde kesin ve bu şeritleri keçeli (ispirtolu) kalem tahta kalem veya oje ile istediğiniz renkte boyayın.

Karga burnu ile şeritler içe doğru kıvrılarak fön makinası ile ısıtılıp plastik eridiğinde yapıştırılıp boncuklar hazırlanır.

Boncukların arasında deliklerin kalması için arasına tel veya bir iğne bırakılırsa daha sonra kullanırken zorluk çekilmez.

Bu boncuklar kullanılarak bir çok işlem gerçekleştirilebilir. Bunlardan bir kaçı kolyeler, bileklikler, biblo süslemesi şeffaf vazo içlerinin renklendirilmesi dahasımı sizin hayal gücünüzle sınırlı.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz