Parmak Çıtlatmanın Zararları Nelerdir?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:19

parmak çıtlatmanın zararları nelerdir

Bazen can sıkıntısından, bazen hoşumuza gittiği için birçok kişinin yaptığı bir alışkanlık olan parmak çıtlatmak aslında oldukça tehlikeli ve acilen bırakılması gereken alışkanlıklar arasındadır.

Bağlar Zarar Görebilir:5639f77a18c7736a783e88ed Parmak Çıtlatmanın Zararları Nelerdir?

Bu kadar basit bir hareket neden zararlı diyorsanız; Parmak bağlarının incinmesi ve sürekli yapıldığında ise istemeden de olsa bağların zarar görmesine neden olabilir.

Parmakları Zayıflatacaktır:

Palmistry2 Parmak Çıtlatmanın Zararları Nelerdir?Devamlılık haline gelen ve uzun zamandan beri bu alışkanlığa sahip kişilerin parmakları diğer kişilere göre daha zayıftır ayrıca bir yorgunluk, bir eklem ağrısı hissi vardır. Zamanla gücünü yitiren parmakların ileride eskisi gibi olmadığını ve el hareketleri ile yapılan işlerde zorlandığınızı fark edebilirsiniz.

Dokular Hasar Görebilir:

Bağların yanı sıra dokuların da zarar görmesine neden olan parmak tıklatma kemiklerin birbirine bağlanmasını sağlayan bu dokular da hasar görebilir.

sag el ve ayak parmaklarinda uyusma ve kasilma nedenleri 2160 Parmak Çıtlatmanın Zararları Nelerdir?

Eklemleri Şişirir:sag el ve ayak parmaklarinda uyusma ve kasilma nedenleri 2160 Parmak Çıtlatmanın Zararları Nelerdir?

Parmaklarını çıtlatmayı alışkanlık edinmiş kişiler üzerinde yapılan araştırmaya göre, eklemlerde şişme sorunları meydana gelmektedir. Aynı zamanda eklem kapsüllerinde de hasarlar meydana getirebilir.

Parmak Çıtlatmaktan Nasıl Vazgeçebilirsiniz?

Parmak çıtlatmayı biran önce bırakmak gerekir. Fakat aklınıza nasıl? sorusu geliyor doğal olarak…Öncelikle bunun bilincinde olmak ister istemez geri bir adım atmanıza neden olacaktır. Bu alışkanlık yerine yeni alışkanlıklar edinmek gerekir. Bir tür yer değiştirme. Eh aslında zevklide olabilir. Mesela ellerinizi kullanarak yapılan Puzzle veya çizim yeteneğinizi geliştirmeye çalışabilirsiniz. Aynı zamanda el oyalayıcı ile de vakit geçirebilirsiniz. Stres topu veya eşdeğer benzer oyuncaklarla vakit geçirmeye çalışabilirsiniz. Aynı zamanda el kremi de sürerek bu durumun önüne geçmeye çalışabilirsiniz.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar