Parametrik Tasarım Nedir? Nasıl Yapılır?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:50

parametrik tasarım nedir

Gün geçtikçe tasarım dünyası da hayal gücünü daha çok kullanmaya başladı. Bunun en güzel yolu da bilgisayar programları ile desteklenen tasarımlar. Bilgisayar ortamında kullanılan programların desteklediği tasarımların genel adına ise Parametrik denir. Parametrik tasarım nedir? Nasıl yapılır? fikir edinmek için yazının devamına göz atmanızı tavsiye ederim..

Parametrik Tasarım Nedir? Nasıl Yapılır?

Günümüzde hemen hemen her alanda yer alan bilgisayar programları ile üretim tasarım alanına da yansımış durumda. Klasik tasarımlar yerine evinizin dekorasyonunda bilgisayar programları ile desteklenen parametrik tasarımları kullanabilirsiniz.

parametrik tasarim nedir Parametrik Tasarım Nedir? Nasıl Yapılır?

Tasarlamak istediğiniz düşünceyi bilgisayar programlarının yardımı ile sonsuz bir değişim olanağına sahip olan yazılımlar ile özgün bir hale getirebilirsiniz. Avantajları ise azımsanmayacak kadar fazladır. İstediğiniz tasarımları oluşturmak, ölçek hesaplamasında hataya ver vermemek, hatasız düzeltme imkanı sunmaktadır.

 

 parametrik tasarim nedir.2 300x225 Parametrik Tasarım Nedir? Nasıl Yapılır?

Parametrik tasarımlar ülkemizde son yıllarda sıkça kullanılıyor. Parametrik tasarım oluştururken en çok kullanılan yapı malzemesi ise ahtşaptır. Evinize modern bir dekorasyon fikri arıyor. Geometrik motifleri seviyorsanız bu tasarım hakkında mutlaka araştırma yapmalısınız.
Parametrik dekorasyon ürünleri evinizin yada ofisinizin her alanında kolaylıkla kullanabilirsiniz. Eğer dekorasyon alanında en özgün benim yaşam alanım olsun diyorsanız. İlginç parametrik tasarımlardan birkaç örnek hazırladık.

 parametrik tasarim nedir.1 271x300 Parametrik Tasarım Nedir? Nasıl Yapılır? parametrik tasarim nedir. 300x178 Parametrik Tasarım Nedir? Nasıl Yapılır?

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar