Özgüveni Arttırmak İçin Yöntemler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:57

özgüveni arttırmak için yöntemler

Özgüven, kişilerde başarının anahtarıdır. İş hayatında daha iyi motive olunmasını sağlarken, karşılaştığı sorunlarında üstesinden gelme becerisi ile ideal olacaktır. Kişisel olarak özgüven arttırma yolları denenerek, devam ettirildiğinde kişiler hayatın her safhasına daha pozitif bir yaklaşım ile bakmayı öğrenmiş olacaktır.

Kendinizi Suçlamayı Bırakın:depresyonda kisilik yapisi Özgüveni Arttırmak İçin Yöntemler

ozguveni arttirmak icin yontemler1 300x200 Özgüveni Arttırmak İçin Yöntemler

Kendinizi suçlamak veya suçlu arayarak zaman geçirmeyin. Yaşandı ve bitti artık geçmişi geri alamazsınız. Özgüveni düşüren en kötü şeylerin başında insanların yaptıkları hatalardan dolayı sürekli olarak kendilerini suçlaması vardır. Hiç kimse mükemmel değildir. sizde hata yapabilirsiniz. Önemli olan dersler çıkartmak ve önünüze bakmak. Yoksa özgüveniniz yerle bir olacak ve negatif bir çekim içinde devamlı düşüş yaşayacaksınız. Uzmanlar özgüveni yükseltmek isteyen kişilerin, kesinlikle bu huylarından vazgeçmeleri gerektiğini ifade ediyor.

Kendinizi Tanıyın:s%C4%B1nav motivasyonu Özgüveni Arttırmak İçin Yöntemler

Özgüveni yükseltmek için öncelikle kişilerin kendini tam olarak tanımaları gerekir. Hoş hepimiz kendimizi çok iyi tanıdığımızı düşünürüz ama maalesef kendimize bile itiraf edemediğimiz oysa ne çok huyumuz alışkanlığımız vardır. İsterseniz bir oturup enine boyuna düşünün hatta kaleme alın. Kendini tam olarak tanıyan kişiler, karşılaştığı bazı sorunların üstesinden daha rahat bir şekilde geliyor. Ayrıca eksik yönlerini de fark edenler, bu yönlerini geliştirerek telafi etme imkanı buluyorlar. Geleceğiniz hatta ilişkileriniz açısından bu kadar önemli olan özgüveninizi yükseltmek ve eksik yönlerinizin farkına varmak için harekete geçin.

Mükemmel Olmaktan Vazgeçin:gizli bir mukemmeliyetci misiniz 1 Özgüveni Arttırmak İçin Yöntemler

ozguveni arttirmak icin yontemler. 300x200 Özgüveni Arttırmak İçin Yöntemler

Kişilerin diğer önemli bir özellikleride mükemmelliyetçi yanları. Bu durumda kişide takıntılara ve devamlı kendinle kavga etmenize doğal olarakta negatifleşmenize sebep olacaktır. Bu yüzden mükemmeliyetçilikten uzak durmaya ve hataların olabileceğini kabullenmeye biran önce başlayın.

Kıyaslamaktan Vazgeçin:Cat Sees Lion Özgüveni Arttırmak İçin Yöntemler

ozguveni arttirmak icin yontemler 300x200 Özgüveni Arttırmak İçin Yöntemler

Siz kimsenin rakibi değilsiniz kendinizden başka. Bunu bu açıdan bakıp kendinizi geliştirin ama iş veya okul hayatınızı başkalarıyla kıyaslamak motivasyonu düşürecek şeyler arasında yer alıyor. Özellikle özgüven açısından oldukça tehlikeli olup bu tür düşünce ve ithamlardan uzak durulması öğütlenir.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar