Olimpik Anneyim Çocuklar Sporla Büyüyor

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 05:34

Olimpik Anneyim Çocuklar Sporla Büyüyor

Her anne çocuğu için en iyisini ister. Her çocukta özellikle annesinin desteğini alarak büyür. Çocuk gelişimi açısından çocuğunuzun özgüven duygusunun gelişmesi ve insanlarla olan ilişkilerinde başarı sağlayabilmesi için onları doğru yönlendirmek çok önemlidir.

Spor dallarından herhangi biri ile uğraşan çocuk sağlıklı büyür. Küçük yaşta sorumluluk duygusuna gelişir ve elindekileri etrafındakilerle paylaşmayı öğrenir.

 Olimpik Anneyim Çocuklar Sporla Büyüyor

Spor yaptığı için derslerini aksatması düşünülen çocuk, sanılanın aksine derslerinde diğer öğrenicilere göre daha çok başarı sağlar. Çünkü sorumluluğu gelişir ve kendine has neyi ne zaman yapacağını çok iyi bilir.

Sporla büyüyen çocuklar bir ortama girdiği zaman, içe kapanıp sıkıntılar yaşamaz, girişken ve konuşkan olurlar hatta bulundukları ortamın en göze çarpan ismi haline gelir.

Türkiye’de ise durum pek iç açıcı değil. 10 çocuktan 2’si ve 10 anneden 2 ‘si spor yapıyor.

olimpik anneler 300x300 Olimpik Anneyim Çocuklar Sporla Büyüyor

Sporun çocuk gelişimi açısından faydası göz önüne alınarak bu durumu değiştirmek annelerin elinde. Sizler çocuğunuzu spora yönlendirerek olimpik anne olabilirsiniz. Spora ve sporcuya senelerdir desteğini esirgemeyen P&G den aldığınız ürünlerin gelirinin bir kısmıyla spora katkıda bulunabilirsiniz.

olimpik anne 300x212 Olimpik Anneyim Çocuklar Sporla Büyüyor

Bilinçli anneler olarak çocuklarınızla beraber spor yaptığınız anları fotoğraflayıp  #OlimpikAnneyim etiketi kullanarak sosyal medyada paylaşarak farkındalık oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar