Öksürük İçin Doğal İlaç Tarifleri.

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:32

bal Öksürük İçin Doğal İlaç Tarifleri.

Özellikle kış aylarının geldiği günlerde çocuklarda daha fazla gözlenmektedir. Koşup zıplarken terleyen ve üşüttüğünün farkında olmayan çocuklar için anneler mutlaka evde öksürük şurubu bulundururlar.Her zaman ilaç kullanımı özellikle çocukların gelişimi ve gelecek yaşantılarında sorun teşkil edebilir. Bunun için öncelikle evde doğal ilaçların kullanımına yönelip geçmemesi durumunda ilaç alınmasının daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Sadece çocuklarda değil yetişkinlerde de aynı şekilde doğal ilaçlarla öksürük tedavi edilebilir unutulmamalı ilaçlarında etkin maddeleri tabiattan elde ediliyor.

Bal limon karışımı

Limonun kemoterapinin 10.000 katı kadar etkili bir yönü gerçek. Bal ise en doğal antibiyotik. Bu iki karışımın etkileri ve tedavi etme güçleri tüm dünya tarafından kabul görmüştür. Bu açıdan evde antibiyotik ve öksürük surubu gibi kaliteli doğal bal bulundurmak gerekir. Bir kabın içine bütün bir limonu kaynatın limon bu şekilde yumuşayacak ve kolaylıkla suyunu bırakacaktır. Kaynayan limonu ocaktan alıp ılınması için bekletin ve dilimlere bölerek bir tavanın yüzeyine bal sürülerek ısıtın ve kaynamadan limonları içine koyun ve pişirin. Limon bu şekilde suyunu kendisi salacaktır. 45 dakika kadar kaynatılan limonlu bal karışımı ocaktan alınarak süzülüp ılındığında bir gün içinde sabah öğle akşam olmak üzere bir tatlı kaşığı içirin. bu karışımı 2 yaşın altındaki çocuklara vermemeniz sindirim sistemleri açısından iyi gelmeyecektir.

Yine zencefil, limon karanfil ve tarçını bal ile karıştırılarak bir kavanoza hazırlayın ve öksürük, soğuk algınlığı hastalıklarınız da hatta hastalık direncini arttırmak için hastalanmadan sabah aç karnına içilmesi hastalıklı dönemlerde ise her öğün bir kaşık alarak tüketmeniz sağlığınıza kısa sürede kavuşursunuz. Bu karışım buzdolabında rahatlıkla 3 ay kadar muhafaza edilir.

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir