Narın Mucize Faydaları.

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:59

nar Narın Mucize Faydaları.

Nar yüz yıllardır bereketin sembolü olarak kabul edilmiş bir meyve. Bu meyvenin ise bir çok faydası olduğu ise bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Nar tane olarak tüketildiği gibi suyu sıkılarak ta içilmek sureti ile tüketilir.Narın içinde bulunan çekirdeği içinde bulundurduğu polifenolik tanen ve antosiyoninler açısından zengin olması açısından en çok sedef egzema ve özelliklede kansere karşı koruyucur. Sperm sayısını artırıcı etkisi ile çocuk sahibi olmak isteyen kişiler için kullanılması da fayda sağlar.

Nar içeriğinde bulunan etken maddeler nedeni ile kozmetik alanında da kullanılan ve faydası bulunan bir bitkidir. Özellikle nar çekirdeği tağından yapılan sabun cilt bakımı açısından faydaları ile tüm dünya ülkelerinde kullanılır.

Kırışıklık giderici, canlandırı, cildi tazeleyici etkileri vardır. Bu açıdan ev ortamında da cildinize nar suyu ile hazırladığınız maskeler istenen etkiyi sağlamanızda yardımcı olacaktır.Bol nar tüketmekte iyi bir cilde sahip olmanıza faydası olacaktır.

Kalp ve damar hastalıklarında meydana gelen damarlarda plak artışını ve daralmasını önler zararlı maddelsei temizler. Buna içerisinde bulunan polifenol adlı madde E vitamininden 20 kat fazla olması sağlar.Her gün taze sıkılmış nar suyu iyileşmenizi kolaylaştıracaktır. Bu saydıklarımızın dışında bir çok f

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir