Mutfakta Yer Açmanın Ucuz Yolları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 12:57

Tüm bayanların evleri ile ilgili en büyük istekleri hayallerini süsleyen mutfağa sahip olmaktır.Granit bir tezgah, en son teknoloji ile üretilmiş şahane beyaz eşyalar, herşeyin sığdığı tüm mutfak eşyalarına yetecek kadar dolaplar, mutfağın ortasında sohpet ederken yemek yapacağı bir ada ve huzur veren aydınlık bir ortamda varendaya açılan sürgülü kocaman bir pencere. Böyle bir mutfakta iş yapmak bile eğlenceli olacaktır.

Bir çok ev için maalesef bu tür bir hayalin gerçekleşmesi mümkün değil hem alan olarak hemde imkanlar dahilinde. Öyle ise sizde kendi imkanlarınız doğrultusunda en güzel ve kullanışlı mutfağı yaratma imkanına sahipsiniz.

Genelde bayanların en çok sıkıntı çektikleri mutfak aletleri için de mikrodalga fırın veya mini fırın yerleridir. Koyacak bir yer olmadığı içinde çoğu zaman tezgah üstünde yer alır. Buda küçük olan tezgahı dahada küçülttüğü için çalışma alanı açısından sıkıntı yaratır. Böyle küçük tezgahlar için alan yaratmak için mutfakta uygun bir köşeye tekerlekli bir sehpa veya dolap yerleştirerek ufak bir ada oluşturarak tezgah üstünü kalabalıktan kurtararak dolabın raflarına elektrikli ev aletlerini koyarak elektrikli ev aletleri köşesi yapabilirsiniz.

mutfak4 Mutfakta Yer Açmanın Ucuz Yollarıdolap i%C3%A7i Mutfakta Yer Açmanın Ucuz Yolları

Dolapların tezgahla olan alanı genelde kullanılmaz ve bu alana sadece folyo, havlu peçete,streç film gibi aksesuarlar konulur. Oysa bu alanların değerlendirilmesi ile bir bar havasını vereceğiniz köşeye ister hazır satılan veya marangoza yaptıracağınız ince bir tahtaya atılan kesiklerle dekore ederek  yaptıracağınız  kadehleri koymaya yarayan bir aparatla dolap içlerinde yer alan kadehleri buraya dizerek alan kazanabilirsiniz. aynı şekilde dolap içi aparatı ile fincanları veya kulplu bardakları dizerek alandan tasarruf edebilirsiniz.

 

 

mutfak2 Mutfakta Yer Açmanın Ucuz Yollarımutfak1 Mutfakta Yer Açmanın Ucuz Yolları

Her mutfakta lavabo altları genelde atıl olur ve içlerine kullanılan deterjan veya çöp kovası konur. Bu alanlarada sığdırmakta zorlandığınız ve elinizin altında olmadıkları için devamlı üst raflara sandalye ile çıktığınız bu alanlardan tencerelerinizi alarak ister hazır satılan tencere koyma aparatı ile isterseniz modüler olarak yaptırtacapınız dolap içi düzenleyici raflar sizin oldukça fazla yer kazanmanıza sebep olacaktır.

mutfak aksesuarlari 20 Mutfakta Yer Açmanın Ucuz Yolları

Mutfakta yer kalmadığı için nereye koysam diye düşündüğünüz bir çok şey için kullanmadığınız duvara monte edeceğiniz bir raf size hem yeni bir kullanım alanı kazandırırken görüntüsü ile de mutfağınıza ayrı bir hava katacaktır.

Bu raf sayısını ve büyüklüğünü hayal gücünüze ve ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir