Mucize Doğal Yağ Yakıcılar

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:36

en iyi yağ yakıcılar

Kilo vermek bir çoğumuz için adeta kabus gibidir. Bu konuda bir çok şey yazılıp çizilir. Ama kilo almanıza sebep olan şey eğer yanlış beslenme ise o zaman işiniz daha kolay. Fakat kilo almanız metabolizmanız ve vücudun yapı taşlarından olan bazı hormonlardan ise o zaman gerekli tedavi ile ancak mümkün olmaktadır. Fakat yinede beslenme alışkanlığınıza bir göz atmanız gerekmektedir. Kilo almak vücudun indeksinde yağ oranının kas oranının üstüne geçmesinden ve devamlı vücudun yağ depo etmesinden kaynaklanmaktadır. Bu açıdan yağ yakıcıların önemi artmaktadır. Eğer yazımızda bazılarından bahsedeceğimiz doğal yağ yakıcılarla birlikte sağlıklı beslenmeye, spor yapmaya, bol su tüketimine ve dikkat ederseniz çok kısa bir sürede tüm fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Mucize Doğal Yağ Yakıcılar

Yağ yakıcıların ortak özelliği metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmasıdır. Beslenmenizde gerekli kurallara uyarak yaptığınız diyetinizde mutlaka bu besinlere yer verin.

Yumurta

Yumurta protein açısından en yüksek besinlerden biridir. Bir çok sporcu kas kütlesini geliştirmek için özellikle gün içinde 4-5 tane haşlanmış yumurtanın beyazından tüketir, yumurta yağ yakarken kas oluşumunda etkindir. Protein sindirimi sırasında bolca enerji yakımına neden olur. Bu sayede hem uzun süre tok kalırsınız hemde enerji sarf etmiş olursunuz. Fakat yumurta tüketiminde en çok dikkat edilmesi gereken kolesterol değerlerinizdir.

gunluk sivi ihtiyacinin karsilanmasina yardim eden yag yakici cay 300x194 Mucize Doğal Yağ Yakıcılar

Çay

Özellikle beyaz ve yeşil çay diyet yaparken metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakmanızı destekler. İçeriğindeki kafein oranı diğer çaylara oranla daha az olduğundan gün içinde rahatlıkla 3 fincan çay tüketebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Yağ tüketimi diyette kısıtlama getirilenlerin başında gelmesine rağmen hindistan cevizi yağı için durum tam tersidir. Çoğu yağ türü, 6-12 karbon zincirinden oluşan uzun zincirli trigliseritler veya LCT’lerdir. Ne kadar fazla karbon zinciri varsa, vücudun sindirimi o kadar zor olur. Vücut sıklıkla LCT yağlarını depolar. LCT’lerin aksine, hindistan cevizi yağı, orta zincir trigliseridlerden veya vücuda çabucak parçalanan MCT’lerden oluşur. Bu MCT’ler, LCT’leri yakmanıza neden olurken enerji için kolaylıkla emilir. Yağ yakmak için yağ tüketmek aykırı görünebilir. MCT’lerin kolesterol düzeylerinizi artıracağını varsayabilirsiniz, ancak Hindistan’daki Kerala Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen bir araştırmada, Hindistan cevizi yağı aslında “kötü” kolesterol düzeylerini de düşürdüğü ifade edilmiştir.

hindistan cevizi yagi 300x200 Mucize Doğal Yağ Yakıcılar

Biber

Acı biberler,  içeriğinde kapsaisin içerir. Kapsaisin termojenik madde olduğundan vücut sıcaklığını arttırarak metabolizmayı uyarır ve yağ yakımını hızlandırır. Karabiber de metabolizmayı hızlandırır, çünkü içerdiği piperin de termojenik olarak çalışır.

Lifli Gıdalar

Tokluk hissi veren lifli gıdalar sindirimi hızlandırarak uzun süre tok hissetmenize yardımcı olur. Doğrudan yağ yakmamasına rağmen aşırı yemek yeme olasılığını azaltarak kilo vermenize yardımcı olur. Sabahları lif ve meyve parçalarını kefir veya probiyotik yoğurt ile karıştırıp tüketmek günlük en az 25 gram lif tüketilmesine destek olur. Günlük alınan her 1,000 kalori için 14 gram lifli gıdalar tüketmelisiniz. Yüksek lifli gıdalar arasında enginar, esmer pirinç, incir, armut ve badem gelmektedir. Fasulye ayrıca yüksek oranda çözünür lif içerir ve insilün seviyesini düşürür.

En etkili yağ yakıcı doğal tarif

Bu içecek sadece yağ yakmıyor aynı zamanda soğuk algınlığından da sizleri koruyor. Çok amaçı bu karışımın hemen malzemelerine bakalım:

Yarım limonun suyu

 

bal ve chia tohumu 300x284 Mucize Doğal Yağ Yakıcılar

1 yemek kaşığı Chia tohumu

1 yemek kaşığı bal

2 su bardağı içme suyu

Yağ yakıcı hazırlanmadan 2 saat önce chia tohumlarını suda bekletin. Rengi kahverengine dönen chiaları ve diğer malzemeler ile birlikte robota koyun ve çevirin. Tüm malzemeler birbirine karışacaktır. İşte bu kadar, yağ yakıcı içecek hazır

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar