MİĞDE AĞRISINA PRATİK ÇÖZÜM

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:21

1413208554 gastrit imaj MİĞDE AĞRISINA PRATİK ÇÖZÜM

İnsanda ikinci beyin olarak kabul edilen mide bazı durumlarda alarm verir, bunların başında midenin üşütülmesi birkaç gündür lavabo ihtiyacının karşılanmaması, aşırı yemek yemek, mide yanması, bazı gıdalara karşı duyulan hassasiyetler ve tabiki gıda zehirlenmeleri. Böyle durumlarda yenilene içilene öncelikle dikkat etmek gerekir. Mide ağrısına sebep olan duruma göre bazı yiyecekleri tercih ederek ağrıyı azaltmak hatta sonlandırmak mümkün.

Gebeliğim döneminde bir çok gebe bayanında yaşadığı mide yanmasına, annemin tavsiyesi ile bir kaşık kadar kuru kahveyi yemekte buldum.. Sizlere de tavsiye ederim mide yanmasına oldukça etkili bir çaresi var.

Mide bulantısı için limonun ve tuzlu gıdalarında oldukça etkisi oldunu şahsen kendim deneyimledim. Mide ağrısının nedeni ne olursa olsun bu durumda ağır ve yağlı yiyeceklerden kaçınmak gerekir. Mideyi yormayan hafif yiyecekler tercih edilmelidir.

Sağlıklı beslenmenin de şartlarından biri olan çok çiğnemek hem hazmı kolaylaştırırken, hem de mideyi yormadan yiyeceklerin daha kolay apsorbe olmasını saplar.  Mide ağrısı yanında bulantı ve kusma ve hisal varsa vücudun kaybettiği suyu geri kazanmak için bol su tüketilmeli.

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar