Makyajsız iyi görünmenin altın kuralları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:39

Makyajsız iyi görünmenin altın kuralı

Makyaj güzelliğinize güzellik katmanın bir yolu. Özellikle doğru makyaj ile mucizeler gerçekleşiyor. Fakat makyaj yapmadan da çok iyi görünmek mümkün. Sadece yapmanız gereken belli kurallara dikkat etmek!

Her kadın farklıdır ve farklı bir güzelliğe sahiptir. Ama nedense biz kadınlar hep birilerine benzemek için uğraş veriyoruz. Bunun için gerek makyaj gerek estetik operasyonlarla birbirimize benzemeye çalışıyoruz.

Halbuki saçımız, cildimiz, gözlerimiz ve dudaklarımız birbirini tamamlar. Bu açıdan  önemli olan sağlıklı bir görünüme sahip olmak. Canlı bir görünüme sahipseniz makyaj bile yapmamıza gerek kalmaz. Sorun varsa o zamanda sağlıklı bir görünüm için yine de fazla uğraşmamıza gerek yok. Belli başlı kurallara uyarsak yüzümüzdeki değişimi kısa sürede fark ederiz.
SAĞLIKLI BESİNLER TÜKETİN
En önemli kurallardan biri iyi beslenmek. Fast-food, yağlı yiyecekler, tatlı gibi besinler sadece sivilce oluşumunu tetiklemez aynı zamanda yorgun bir imaj çizmemize neden olur. Bunun yerine taze besinler tüketmemizde fayda var.

Makyajsiz iyi gorunmenin altin kurallari 300x244 Makyajsız iyi görünmenin altın kuralları
CİLDİNİZİ BOL BOL NEMLENDİRİN
Sigara cildin pigmentlerini öldürdüğü gibi renk değişimine de neden olur. Bu açıdan sigara cildin en büyük düşmanı ve içmemek gerekir. Her gün cildi nemlendirmek de oldukça önemli. Sadece bir hafta uygulayacağımız bakımla sağlıklı bir cilde sahip olabiliriz. Özellikle kış aylarında cilt daha çok kuruduğu için sabah akşam nemlendirici kullanmamız bile yeterli olacaktır. Ayrıca her gün ortalama 3 litre su tüketmemiz gerekiyor. Günde bir salatalık yemekte cilde gereken nemi sağlar.

SABAH YÜZÜNÜZÜ SOĞUK SU İLE YIKAYIN 
Aslında sıcak su kullanımının cilt için pekte uygun olduğunu söyleyemeyiz. Her zaman soğuk su ile cildi canlandırmak ve kan akışını hızlandırmak doğru bir uygulamadır. Bu açıdan her sabah yüzümüzü soğuk su ile yıkayarak gözenekleri de daralmış olursunuz.

Tüm bu işlemleri yaptığımızda sağlıklı, canlı bir cilde sahip olacağımız için sadece bir rimel, bir ruj sürüp sokağa çıksak bile, kimse bize “Hasta mısın?”, “Ne kadar solgun görünüyorsun” gibi yorumlarda bulunamayacak.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir