Makyajla uyumak ciltte nasıl etki eder?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:03

makyajla uyumanın cilde zararları

Güzel görünmek için nasıl makyaj yaparken özeniyorsanız çıkartmak içinde özen göstermeniz gerekir. Hele hele makyajlı cildinizle uyumanın cilt için ne kadar zararlı olduğunu biliyor musunuz?

Makyaj ile uyuduğunuzda ciltte ne olur?

Makyajı bir cilt ile uyumamak hatta eve gelir gelmez çıkartmanız gerektiği konusunda dermotologlar uyarıyor. Özellikle uygun makyaj malzemelerinin içerisinde bulunan kimyasal ürünler hem cildinizi kirletiyor hemde hava almasını engelleyerek bakteri oluşumuna neden oluyor.

 

Makyajla UyumanIn Zararlari 300x169 Makyajla uyumak ciltte nasıl etki eder?

Sivilceler
Makyaj atıkları ile tıkalı gözenekler genellikle sivilcelerin artmasını ve iltihaplanmayı sağlar. Makyajınızı temizlemek için yağlı ve çıkarılması kolay makyaj malzemeleri kullanın ve temizlerken misel su kullanın.

Yaşlanmaya Zemin Hazırlıyor
Bilimsel olarak cildinizin her akşam kendiliğinden yenilendiği kanıtlanmıştır. Eğer cildiniz makyajlı ve temiz değilse, buda çabuk yaşlanmaya zemin hazırlar. Cildinizde bakteri oluşması cildin kendisini yenilemesini ve nefes almasını engeller.

Cildiniz Beslenemez
Makyaj malzemelerinin içerisindeki kimyasallar cildi pürüzsüz gösterirken yorar. Makyajınızı temizleyip cildinize uygun bir antioksidan ile nemlendirici uygulayıp uykuya dalarsanız cildin kendini yenilemesini hızlndırmış olur sabahta nemli ve güzel bir ciltle uyanırsınız.

Alerjik Sorunlar
Cilt uzun süre makyajlı kaldığında egzema yada mantar gibi hastalıklar ortaya çıkabilir.

Renk Eşitsizliği
Bir çok kadının ortak sorunu ciltteki renk eşitsizliğidir. Aslında ciltteki bu renk eşitsizliğine yapılan makyaj ile cildin doğal dengesiyle oynandığı bir gerçektir. Bunun yanı sıra makyaj ciltte uzun süre kaldığında leke oluşumuna da davetiye çıkartmış olursunuz.

Makyajla uyumanin zararlari.1 300x178 Makyajla uyumak ciltte nasıl etki eder?

Çatlamış Dudaklar
Uzun bir günün sonunda eve geldiğinizde dudaklarınızda ruj kalmamış gibi görünebilir. Ruj kalıntılarını temizlemezseniz dudaklarda kurumaya yada çatlamaya neden olabilir.

Gözaltı Torbaları
Sık sık makyaj ile uyuduğunuzda göz altı torbalarınız ve koyu renkli halkaların oluştuğunu görebilirsiniz. İnce yapılı olan göz çevresi makyajdan en çok etkilenen alanların başında geliyor.

Kirpik Düşmesi
Tüm gün rimel ile tutunmş kirpikler kurur ve düşmeye başlar sizde bu soruna dur demek için göz makyajınızı yatmadan önce mutlaka çıkartın. Göz makyajını dairesel haraketler ile çıkarmaya çalışın.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar