Makyaj Tekniklerinde Son Trendler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 12:43

Makyaj Tekniklerinde Son Trendler

Makyaj teknikleri devamlı kendini yenilemekte ve yenilenen bu ürünlerle  son trend nedir? hangi renkler moda? Pratik saç toplama yöntemleri nelerdir? Sevile ÖLMEZ’den son makyaj trendleri hakkında Pratik bilgilerden derlenen bir birinden özel konulardan sizler için özellikle son senelerde trend olan kaş hizalama tekniklerini seçtik.

Kaş hizalama nasıl olmalıdır? kaşın kavis noktası neresidir nasıl hesaplanır? iki kaş arasında ki mesafe nasıl olmalıdır? kaşın başlangıç ve bitiş noktasını nasıl hesaplanır? tüm bu sorularınızın cevapları bu yazımızda sizlerle.

En son makyaj trendleri; Kaş hizalama, kaş kavisi nasıl olmalıdır, kaşın bitiş noktasını ayarlama..

Kaşlar nasıl şekillendirilir.

Yüzün ilk bakıldığında dikkatleri üzerine çeken yerden biride kaşlardır. Özellikle Ülkemizde genel olarak kaş şekillendirme konusunda fazla hata yapılmaktadır. Herkesin yüzüne uygun olarak kendisine özgü denilebilcek doğal bir kaş yapısı vardır ve bunu bozmamak gerekir. Son zamanlarda görülen düz kaş modasını yakışanda yakışmayanda yapmaya başladı. Oldukça yaygınlaşan ve herkes aynı görünmeye başladı bu dönemlerde işi ehil olmayan kişiler yaptığından ve kaşın doğal görüntüsünün dışına çıkıldığından, bu hatayı bir çok ünlü isim de yapmakta.

Özellikle kaşlar insanın yüz ifadesini değiştiren bir unsur. Sırf modaya uymak yerine herkes kendine yakışan kaş modelini yaptırsa daha başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Peki kendi kaş modelimizi nasıl belirleyeceğiz.

Kaşlara şekil verirken dikkat edilmesi gereken 3 nokta vardır.

İki kaş arasında ki mesafe, kaşın kavisinin geldiği yer ve kaşın bitiş noktası.

Kaşın inceliği ve kalınlığı, gözlerinizin yapısı, alnınızın genişliği ve kaş ile göz arasında ki mesafeye göre değişiklik gösterebilir.

Kaş Şekillendirmede Püf Nokta

Gözlerin normal olduğunu düşünerek bir örnek verecek olursak kaşınızın başlangıç noktası için burnunuzun tam kenarında ki kavise bir cetvel koyup, cetvel yardımı ile yukarı doğru dümdüz bir çizgi çekiyoruz. Cetvelin geçtiği noktada kaş yok ise kaşlarımız doğru orantıdadır, cetvelin geçtiği noktada kaş var ise o kısım cımbız ile temizleyip doğru orantıya ulaşabilirsiniz.

makyaj tekniklerinde son trendler 591a3b8f8b8ad Makyaj Tekniklerinde Son Trendler

Kaşın başlangıç noktası belirlendikten sonra, kaşın kavisi doğru yerde mi değil mi onu belirlemeli.

Öncelikle ufak bir hatırlatma yapmak da fayda var;  Kaş kavisi ayarıda kaşın başlangıç noktasının belirlenmesinde kullanılan yöntem ile orantılanmaya çalışılır, bu uygulamayı kesinlikle önermiyoruz. Burun kenarı ve göz bebeği ile hizalama yapılır ve hızalamanın bittiği yer, kaşın kavi noktası olmamalıdır bunu sakın unutmayın..

Şimdi sizlere kaşınızın kavisinin doğru bir şekilde nasıl orantılanacağını anlatacağız.

Kaşınızın kavisini doğru ayarlamak için tam karşıya bakar pozisyonda cetveli burnunuzun tam ortasına koyarak göz bebeğinin tam ortasından geçirerek kaşın kavisinin nerede olması gerektiği kolay ve pratik bir şekilde belirlenmiş olur.

makyaj tekniklerinde son trendler 591a3b8f9d119 Makyaj Tekniklerinde Son Trendler

Kaşınızın bitiş noktasını ayarlama

Kaşın bitmesi gereken yeri ayarlamak için ise yine bir cetvel yardımı ile burnumuzun kenarı ile gözümüzün bitiş noktasına cetvelimizi yatay bir şekilde hizalayıp kaşın bitiş noktasını kolayca bulabiliriz.

makyaj tekniklerinde son trendler 591a3b8fadd2b Makyaj Tekniklerinde Son Trendler

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur.
Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir