Makyaj Malzemelerini Temizleme Yöntemleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:23

makyaj1 Makyaj Malzemelerini Temizleme Yöntemleri

Cildiniz söz konusu olduğunda oldukça dikkat etmeniz gereken bazı uygulamalar vardır. Cildinizin temizliği kadar cildiniz için kullandığınız malzemelerin temizliğide önemli.

Cilt gözeneklerinin dolup nefes almaması cildinizin erken yaşta yaşlanmasına sebep olacağından ister makyajlı ister makyajsız olsun cildiniz yatmadan önce güzelce yıkanıp kurulandıktan sonra cildinizi temizleyip bir nemlendirici ile cildinizin canlandırılması cilt sağlığı ve güzelliği için önemli bir uygulamadır. Makyajlı iken ise cilt temizliği daha çok önem kazanmaktadır.

Cildiniz için kullandığınız makyaj süngeri ve fırcalarınında en azından haftada bir temizliği cilt sağlığı açısından gerekli bir uygulamadır. Bunun için evinizde hazırlayacagınız ufak bir kabın içine ılık su ve Birkaç damla sampuan karıştırılıp içine makyaj fırcası ve süngerleri konulup bir müddet bekletildikten sonra bu suyun içinde sünger ve fırçayı elinizle hafifçe yıkattırıp makyaj malzemelerinden arındırın sonra bol ılık suda şampuan kalıntılarının gitmesi için duruladıktan sonra, temiz bir havlunun arasına alarak nemini alın ve kuruması için bırakın. Fırçalarınızın şekillerinin bozulmaması için fırçanızı sapı yukarıda kalacak şekilde dikili bir şekilde bırakın ve iyice kurumadan kullanmayın. Süngelleri her kullanımdan sonra ılık su ile yıkayıp kuruması için bırakınız. Eğer acele kullanmanız gereken bir durum olduğunda fırçanızı temizleme mendili ile silip bir müddet bekletip kuruduğundan emin olduğunuzda kullanmanız geçici bir çözüm olsa da cildiniz için faydalı bir uygulamadır.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir