Makarna yiyerek zayıflayın

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:09

Makarna yiyerek zayıflayın

Bir çok diyetisyen tarafından hazırlanan beslenme tablosunun aslında günlük kalori hesabına göre yapıldığı bir gerçek. Kilo verememenizin sebebi aslında günlük aldığınız kalori ile yaktığınız kalorinin arasında fark olmasından kaynaklanıyor. Tabi sağlıklı bir birey için bu durum geçerli. O yüzden diyet yapmadan önce mutlaka hormon ve kan tahlillerinizin yapılması gerekir. Bu kaideden yola çıkarak ne yerseniz yiyin ama günlük kalorinizi geçmemeniz kilonuzu korumanıza ve kilo vermenize sebep olacaktır. Önemli olan diğer bir durum ise vücudun gereksinim duyduğu vitamin minaral ve gıdaların alınmasında yağ yakarken, ve yağların kasa dönüşmesinde ne yiyeceğinizi bilerek hareket etmenizden geçmektedir. Bu açıdan karbonhidratlar kadar proteinlere de çok iş düşmekte.

Dengeli beslenmek için önemli bir yere sahip olan karbonhidrat tüketimi içinde yer alan makarna genelde diyet sırasında yasaklı yiyecekler içinde yer alır. Bunun asıl sebebi yüksek kaloriye sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Diyet yaparken birçok önemli vitamin ve mineralden de mahrum kalmamak açısından makarna önemli bir yer tutar. Öğünlerde ana yemek olarak makarna tercih edilirken, yanında sos ve salatalarla çeşitlendirmek ve diğer besin gruplarından da yeterli miktarda beslenerek makarna diyeti yapabilirsiniz. 

Makarna diyetinde diğer besinlere dikkat edilirken, tüketilen makarnanın yağsız ve düşük kalorili soslardan yapılmış olmasına dikkat etmek gerekir. Ton balığı, domates sosu ve sebze katılarak hazırlanan makarna seçenekleri diyet çin değerlendirilmelidir.

makarna yiyerek zayiflayin 59235415f35cc Makarna yiyerek zayıflayın

Karbonhidrat ağırlıklı diyeti yaparken önemli olan günlük 1200 kaloriyi geçmemeye dikkat ederek düzenli ve sağlıklı bir şekilde beslenmeye çalışmaktır. Hem tok kalmak hem de düşük kalori ile vücudun ihtiyacı olan karbonhidrat ihtiyacı karşılamak sağlıklı bir beslenmenin gereksinimidir. Makarna diyetine iki hafta devam edebilir hatta isteğe göre uzatmak da mümkündür. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkes rahatlıkla bu diyeti uygulayabilir.

makarna yiyerek zayiflayin 592354160b4b8 Makarna yiyerek zayıflayın

Örnek diyet menüsü

Sabah: Bir dilim kepek ekmeği, omlet, 2 mandalina, şekersiz çay veya kahve.

Öğle: 1 tabak makarna, 1 kâse yağsız salata.

Akşam: Izgara tavuk, 1 kâse yağsız salata.

makarna yiyerek zayiflayin 5923541618ddb Makarna yiyerek zayıflayın

 

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler