Lazerle Dövme Sildirme Hakkında

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:47

Lazerle Dövme Sildirme Hakkında

Lazerle Kalıcı Dövme Sildirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler; Cahile dönemimizde yaptırdığımız bazı dövmeler gün geçtikçe ya hoşumuza gitmediği için yada yanlış bir dövme tercihinden dolayı sildirmek isteriz. Hele hele geçmişimizi bize hatırlatacak isimlerrrr. Bu tür dövmelerin çıkartılması için yine lazer uygulaması yapılır. Dövme yapılı alana uygulanan lazer derinize zarar vermeden, deri içindeki renkli pigmentlere ulaşarak, lazeri emmesi sonucu oluşan ses ve ışığın etkisiyle pigmentler parçalanır. Vücudun savunma sistemi küçük parçalara ayrılmış dövme pigmentlerini daha kolay yutar ve yok eder.

Dövme Sildirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler..

Dövme silme kaç seans sürer?

Dövme sildirme işlemi ortalama 5-10 seans aralığındadır. Seans sayısını, dövme yapılırken uygulanan boya miktarı, cinsi ve dövmenin amatör veya profesyonel olması belirler. Ayrıca tca peeling uygulaması ile;

  • % 10 TCA : Yüz ve boyun bölgesi dahil olmak üzere yüzeysel peeling için.
  • % 15 TCA : Cilt, güneş lekeleri ve çiller için.
  • % 20 TCA : Sivilce ve doğum lekesi için.
  • % 25 TCA : Çukurlu cilt ve çatlak olan bölgeler için.(Kalın deride)
  • % 30 TCA : Faça izi ve ameliyat sonrası dikiş izleri için.
  • % 50 TCA : Dövmeler ve yanık izleri için. uygulanarak dövmeler acısız olarak deri yenile işlemi ile yok edilir. Bu uygulamayı mutlaka kurallarına göre yapmakta fayda vardır. Yoksa deri üzerinde istenmeyen tahribatlara neden olabilir. Aklınızda bulunsun ben denedim Evde yapılan lazer işlemlerinde dövmeli bölgeye uygulanması neticesinde renk açılımına neden olmaktadır. Bu şekilde bir kaç defa yapılması dövmenizi silmenizi sağlayacaktır.

tca peeling 300x254 Lazerle Dövme Sildirme Hakkında            lazer epilasyon aleti 300x300 Lazerle Dövme Sildirme Hakkında

Uygulama öncesi uyulması gereken kurallar nelerdir?

Bu üç uygulamanın yapıldığı bölge, uygulama alanı güneş ve solaryumdan korunmalıdır.Tedaviden bir hafta öncesine kadar ağrı kesiciler kesilmeli, aspirin ve türevi kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa doktor kontrolünde kesilmelidir.Hamile ve emzikli hanımlara önerilmemektedir..

İşlem sonrası görülebilen değişiklikler?

Hafif ödem, kızarıklık, kabuklanma, nadiren minik kanamalar ve yanıklar.

İşlem esnasında ağrı var mı?

Kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber çok düşük bir ağrı hissedilmektedir. Ağrıyı azaltmak için uygulama alanını anestezik kremlerle uyuşturmak ve işlem sırasında soğuk hava ile tedavi alanını soğutmak ağrı hissini azaltmaya yardımcı olur.

İz kalır mı?

Hastanın geçmişte kötü yara iyileşmesi ( keloid ve hipertrofikskar) hikâyesi varsa sorun yaşanabilir. Yeni teknoloji Q switched lazerle yapılan tedaviler de kalıcı bir leke ya da skar izi gelişmemektedir. Özellikle uygulama sonrası bakıma riayet edildiği taktirde sorun yaşanmamaktadır.

Tedavi sonrası uyulması gereken kurallar nelerdir?

Uygulama sonrası 3 gün bu alana su değdirilmemelidir.  Önerilen tedaviye uyulmalıdır.Minimum 3 hafta güneş, sauna ve solaryumdan uzak durulmalıdır. Yumuşatmak için lazer uygulanan bölüme bepanthol sürülebilir.

Ön görülemeyen her durumda doktorla irtibata geçilmelidir.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir