Kutulardan Çekmece Ünitesi Yapma

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:43

kartondan çekmece yapımı

Üreten bir birey olmak ve eldeki imkanları en iyi şekilde değerlendirmeyi sevmişimdir. Hep bir çok insan bunu yapıyor, ben neden yapamayayım derdim. İşte yine evde en çok ihtiyaç duyulan depolama konusunda yapılan bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istedim. Bu çekmeceyi yapan arkadaşta benim gibi lazım olur diye atmayıp sonra onları değerlendirecek bir yöntem bulmuş.
Gelin şimdi hep birlikte bu çalışmaya bir göz atalım.
Kutudan çekmece yapımı için ihtiyacımız olan aynı boyda 3-4 adet kutu ve bu kutuları üst üste içine alacak büyüklükte bir başka kutu. Kutuları kaplamak için kendinden yapışkanlı kaplama kağıdı veya arzu ettiğiniz bir desen duvar kağıdı. Makas, ince uçurtma çıtası veya çöp şiş çubukları ve yapıştırıcı.
 Kutulardan Çekmece Ünitesi Yapma
 Tüm malzemelerimiz hazırsa şimdi çekmecemizi yapmaya başlayabiliriz.
Öncelikle tüm kutuları düzgün bir şekilde kaplıyoruz. Kaplanan kutuları yerleştirmek ve her bir kutunun rahatça çekilerek açılması birbirinin üstüne düşmemesi için ister ince çıtaları, ister bir kaç çöp şişi birleştirerek yapacağınız bir çıtaları hazırlıyoruz. Büyük kutuyu dikine koyup en alt kısma küçük kutuyu yerleştirdikten sonra 1- 2 cm mesafe bırakıp eşit bir şekilde birbirine paralel çıtaları büyük kutuya yapıştırıyoruz. Bu işlemi diğer kutu içinde yaptıktan sonra çekmecemiz kullanıma hazır.
Yaptığınız bu çekmeceyi ister çocukların oyuncaklarını koymada, ister evde toparlamak istediğiniz ufak tefek eşyaları koymakta rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar