Kulak İltihabı ve Bitkisel Çözümler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:48

kulak Kulak İltihabı ve Bitkisel Çözümler

Bebeklerde olduğu kadar çocuklarda ve yetişkinlerde de sık sık görülen orta kulağın enfeksiyon kapmasından oluşan bir  rahatsızlıktır kulak iltihabı. Şişlik, iltihabi akıntı ağrı ve ateş en belirgin göstergesidir. Özellikle kulak sorunlarında yaşanan ateş  bir çok anneyi telaşa düşürüp üzücü anlar yaşatır.
Gribal enfeksiyon, üst solunum yolu enfeksiyonlarında bu rahtsızlık kendini daha fazla gösterir.Bu tür rahatsızlıklardan dolayı bebeklerde bu risk daha fazla görünmektedir. Yaşanan bu rahatsızlıklar neden ile beden direnci düşer mikroplar bebek sağlığını tehdit eder.
Daha yeni gelişmekte ve vücut direnci oluşmayan bebeklerin bu tür rahatsızlıkların görünmesi normaldır.
Bebeklerin çok şanslı oldukları bir anne sütü vardır ve orta kulak iltihaplanmasının en doğal ilacıda anne sütüdür.
Eskiden kocakarı ilacı olarak uygulanan bu yöntem hala işe yaramaktadır.
Ayrıca her derdin devası sarmısakta içeriğinden dolayı güçlü doğal bir antibiyotiktir. Dört parçaya ayrılan sarmısak yarım fincan zeytin yağının içine konulup bir cezvede sarmısağın özünün zeytin yağına geçmesi için biraz ısıtılır ve soğuduktan sonra kulağa bir kaç damla damlatılarak uygulanır. Bu uygulama iltihaplanma geçene kadar sabah öğle akşam uygulanır. Bu uygulama neticesinde kulakta oluşan kirlenmeyide temizleyecektir.
Soğandan elde edilen bir kaç damla soğan suyuda aynı şekilde kulak iltihabında uygulanan doğal bir ilaçtır.
Kulak ağrısı için elma sirkeside yapılan bir başka uygulamadır. Sirkenin çok yoğun olmasından dolayı direk uygulanması  sakıncalı olup, 1 kaşık suya 1 kaşık sirke şeklinde hazırlandıktan sonra bir pamuk ıslatılır ve ağrıyan kulağa yerleştirilir.

kulak Kulak İltihabı ve Bitkisel Çözümler
10 dakika kadar bekletildikten sonra pamuk alınır ve temiz bir bez üzerine kulağınızı koyarak yatın. Bu şekilde yatmak kulağınızda oluşan iltihap veya orta kulakta oluşan sıvının akması sağlanır.
Kaya tuzu veya himalaya tuzu bir tavada ısıtılıp, temiz bir beze sarılıp 15 dakika kadar kulağa tutulup sıvının kurutulması sağlanır. Bu sıcak kompleks bir kaç gün veya ağrı geçene kadar uygulanır.

Etiketler:, , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir