Kolay Keçe Çalışmaları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 01:22

kolay keçe çalışmaları

Keçeden Bardak Altlığı Yapımı:

Keçe çalışması için gerekli olan malzemeler, keçe, makas veya falçata, kalem, silikon tabancası ve cetvel. Farklı renklerdeki keçelerden aynı genişlikte ince şeritleri halinde 20-25 cm uzunluğunda kesip hazırladığınız keçeleri üst üste koyarak yuvarlayıp resimde görüldüğü gibi renkli yuvarlak parçaları oluşturun. Sonra bu parçaları düz bir keçe zemin üzerine sıcak silikon ile daire oluşturacak şekilde yapıştırın.

kece bardak altliklari nasil yapilir 157x300 Kolay Keçe Çalışmaları

Keçeden Kalp Şeklinde Bardak Altlığı Yapımı

Sehpaların üzerine konan bardak, vazo, saksı gibi objeler sehpa üzerinde renk değişiminden dolayı leke oluşumuna sebep olmaktadır. Bu değişime engel olmak için hazırlayacağınız altlıklar oldukça kullanışlı olacaktır.

Dekoratif olmasından dolayı biz iki renk keçe seçtik. Siz isterseniz tek renkten de yapabilirsiniz.

keceden bardak altligi nasil yapilir 300x181 Kolay Keçe Çalışmaları

Kecenizden 4 cm eninde 12 cm boyunda iki keçe kesin. Keçeleri resimde görüldüğü gibi 4 eşit parçaya ayırın. Sonra ikiye katlayarak keçenin parçalarını hasır örgüsü şeklinde birbirinin içinden geçirerek en son birleşen yerlerini silikonla yapıştırarak işlemi sonlandırın. İyi günlerde kullanın.

Keçeden Top Yapımı

kece toplar nasil yapilir 199x300 Kolay Keçe Çalışmaları

Bir kabımızda ılık sabunla suyumuz ve yün keçemiz. İşte malzemeler bu kadar. Bu keçe toplar ile harika şeyler yapabilirsiniz; aksesuarlar, minik figürler, süslemeler.

Keçe yününden istediğiniz büyüklükte bir parça yün alın. Burada makas kullanmayın. Elinizle çekerek zaten keçeyi istediğiniz gibi ayırabilirsiniz. Keçe yününden aldığınız 20-25 cm büyüklüğünde bir parçayı tam ortadan sıkıca bir düğüm atın ve iki uçta kalan parçaları bir tarafa doğru birleştirip rulo haline getirin. Bir kabın içine sabunlu ılık su hazırlayın ve hazırladığınız topları bu suya batırıp tamamen ıslanmasını sağladıktan sonra sıkarak avuç içinize alıp yavaş yavaş ovalar gibi döndürerek yuvarlak şeklini vermeye çalışın. Keçe yünü yuvarladıkça sertleşmeye başlayacak ve sizde sertleştikçe yuvarlama hızınızı arttıracaksız. Yuvarlak toplarınızın ebatını arttırmak için bir miktar keçe yününden alıp yaptığımız topun üzerine ince bir tabaka alıp tekrar ıslatıp istenen büyüklüğe gelene kadar bu işlemi yapabilirsiniz. Daha sonra duru su ile topu yıkayıp kurumaya bırakınız. Bu toplarla bir çok obje hazırlamanız mümkün. Bu toplardam saç tokası ve anahtarlık yapabilirsiniz.

 

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir