Klozetteki Sarı Lekeleri Temizlemenin En Pratik Yolu

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:11

klozetteki sarı lekeler nasıl çıkar

Günümüz sularının çok kireçli olması özellikle bazı bölgeler de ne kadar temizler ne kadar kimyasal kullanırsanız kullanın suyun yaptığı sarı lekelerden klozetinizi arındırmak mümkün olmayacaktır. Ben bu açıdan oldukça hassas biri olarak bir çok kimyasalın yanında karbonat sirke gibi doğal temizlik malzemelerini de kullandım. Fakat istediğimi çözüme tam ulaşamadım. Öğrendiğim bu yöntem ile bu güne kadar kendimi heder ettiğime mi yanayım, o kimyasalları döküp klozeti ovarken yaşadığım stres ve eforamı.

Şimdi sıkı durun size bunun ne olduğunu söylediğimde şok olacaksınız. Bu kadar kesin ve kolay bir yöntemle sarı lekelerden kurtulmanızı sağlacak olan tek şey topuk taşı olarak da bilinen ponza taşı. Bende ilk duyduğumda sizin gibi şaşırmış hatta üst üste sormuştum. “hani şu ayak topuklarınındaki ölü deriyi temizlemekte kullanılan ve piyasada oldukça ucuza satılan bildiğimiz beyaz kalkerli ponza taşı.

Gelelim şimdi temizleme işleminin nasıl yapılacağına. Tahmin ettiğiniz gibi bu taş ile klozet lavabo gibi su lekesi olan sert her türlü yüzeye uygulanması mümkün. Öncelikle hijyen açısından klozet temizliği yaparken kullan at eldivenlerden uygulama öncesi takmanızı öneririm.

tuvalet temizleme1 Klozetteki Sarı Lekeleri Temizlemenin En Pratik Yolu

Klozette temizliği sağlasın diye çektiğiniz suyun neden olduğu sarı lekeleri görüyorsunuz. Bu klozette fazla olmasa da kireci fazla olan yerlerde adeta taşlaşma söz konusu olmakta. Bu nedenle sık sık klozetinizi temizler ve oluşuma izin vermezseniz klozetinizi uzun yıllar temiz bir şekilde kullanmanız mümkün.

tuvalet temizleme2 Klozetteki Sarı Lekeleri Temizlemenin En Pratik YoluBu sarı lekeleri çıkartmak için yapmanız gereken şey ponza taşını klozet taşını çizmeden yani fazla bastırmadan silgi kullanır gibi silmek.

tuvalet temizleme3 Klozetteki Sarı Lekeleri Temizlemenin En Pratik Yolu Bu işlemi yaparken klozetin içine sadece ponza taşından dökülen toz toz taş parçaları kalacak.

tuvalet temizleme4 Klozetteki Sarı Lekeleri Temizlemenin En Pratik Yolu En son gönül rahatlığı ile sifonu çektiğinizde ise tertemiz lekesiz ilk günkü halini gördüğünüz bir klozetiniz olacak.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler