Kızlık Zarı Yapısı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:56

kizlik zari dikimi fiyati Kızlık Zarı Yapısı

Kızlık zarı dışarıdan bakıldığında görünmesi mümkün değildir. Vajina girişinin 2-3 cm içerisinde kalmakta olup bu kilolu bayanlarda yağ dokusundan örtüldüğü için kızlık zarı daha derinlerde olabilmektedir. Vajinaya yapılan cinsel sürtünme masturbasyon veya içeri bir maddenin girmesi durumlarında olası bir kanama söz konusu olmaktadır. Bazı cinsel ilişki sırasında Birkaç yerden delinen kızlık zarı 3-4 gün içinde kendini toparlamakta ve nadiren ilk ilişki sonrası yapılan ilişkide kanama olmaktadır.

Kızlık zarı esnek olmasına rağmen kızlık zarında bulunan delik penisten küçük olduğu için ve kızlık zarının bulunduğu yerin kılcal damarlar açısından zengin olması kanamanın oluşmasına sebeptir. Ancak zarın yapısından kaynaklı olarak bazı durumlarda cinsel ilişki durumunda bile kanamanın olmaması söz konusudur. Bu tür zarlara halk arasında esnek tıbbi olarakta duhule (geçişe) musait zar denir. Genelde doğum esnasında yırtılır.

Zarın esnekliği yapısının farklı oluşu ve üzerinde damar bulunmayışından dolayıda kanama olmaması mümkündür. Bazı zarların üzerinde hiç damar bulunmayabilir ve kızlık zarı yırtılsa bile kanama olmayabilir.

İlk cinsel ilişki esnasında kanama çok az olabileceği gibi hiç olmayadabilir, normalden fazlada olabilir. Bu kızlık zarının yapısı kışinin kendini kasıp-gevşemesi ile ilgili olarak değişir.
İlk ilişki sırasındaki kanama Birkaç saat sürebileceği gibi daha uzun sürede sürebilir hatta bazı durumlarda her ilişki sonrasında da kanama görülebilir. Bu durumlarda kanamanın sebebi için bir jinekoloğa gitmekte fayda vardır. Kızlık zarı kanaması Birkaç damla ile sınırlı olup daha fazlası veya hiç olmamasıda mümkündür.
Bazı sporların yapılması, aşırı limon tüketimi gibi hurafe denilecek şeyler kızlık zarına kesinlikle zarar vermez. Kızlık zarının bozulması sırasında dayanılmayacak kadar herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. Ancak bazı durumlarda kadının kendini kasması nedeni ile acı ve ağrı hissi yaşanabilir.

İlk cinsel ilişkide kadının kasılmasını önlemek ve cinsel ilişkiye hazırlamak için kadına mümkün olduğunca ön sevişme ile yaklaşılmalıdır.

Kızlık zarı bir kere yırtıldımı bir daha kendini tamir edip yenilemez. Kızlık zarının üzerinde bulunan doğal çentik denen bir çıkıntı bulunur bu çentik doğuştan olabileceği gibi düşme çarpma veya cinsel ilişki travmalarınna bağlı olarak ortaya çıkabilir. Doğal çeltiğin olması kadının bakire olduğunun ifadesidir.

Kızlık zarının eski veya yeni yırtıldığı jinekolojik muayene neticesinde tespit edilebilir. 7 günden önceki kızlık zarı muayenesinde yeni yırtık olduğu anlaşılırken 7 günden sonrası için eski yırtık ifadesi kullanılır çünkü ne zaman yırtıldığının tespiti söz konusu olamaz.
Kızlık zarının aldığı bir darbe sonucu yırtılması ile cinsel ilişki sırasında yırtıldığının ayrımı yapılamaz. Yine cinsel ilişki sayısı hakkında kesin bir bilgi verilemez.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir