Kız Bebek Baby Shower Partisi Nasıl Yapılır?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:55

Kız Bebek Baby Shower Partisi Nasıl Yapılır?

Çiftler evliliklerinin belli bir zaman sonrasında artık birlikteliklerinin meyvesi olarak bir bebeklerinin olmasını isterler. Ne güzel bir duygudur isteyerek özlemle bir bebeğin yolunu gözlemek. İşte bu özel bekleyişin gerçek olduğu zaman çiftler yaşadıkları bu mutluluğu diğer eş dost ve aile fertleri ile bu haberi paylaşmak ve kutlamak için Baby shower partisi düzenlerler. Sizde böyle bir mutluluğu paylaşmaya hazırlanıyor ve fikirlere ihtiyaç duyuyorsanız bazı ipuçlarını sizin için hazırladık.

Ülkemizde yeni yeni gündeme gelen Baby shower partisi yurtdışında çok yaygın ve popüler bir kutlama. Bizde bu popüler kutlamayı hayatımıza yavaş yavaş aldık. Amaç kutlamadan ziyade bir araya gelmek ve o anı ölümsüzleştirmek ve bebeğe hazırlık için misafirler tarafından gelen hediyelerle çocuğun ihtiyaçlarının karşılanması ve akrabalarla sevdiklerimizle hoş mutlu bir gün geçirmektir.
Herkes bütçesi çerçevesinde bir hediye alıp partiye katılır. Bu parti genelde bebeğin gelmesine son aylar kala organize edilir.

baby shower partisi 300x217 Kız Bebek Baby Shower Partisi Nasıl Yapılır?

Aslında bu bizim kültürümüze yıllar öncesinde girmiş olan bebek mevlütüne benzer. Aradaki fark birinin doğum öncesi diğer,n,n ise doğum sonrasında yapılıyor olması. Sevdiği kişilerle buluşmak, onlardan güzel hediyeler almak, anne adayının mutluluğuna mutluluk katar, büyük moral ve motivasyon sağlar.
Baby Shower partilerinde çeşitli eğlenceli oyunlar oynanır, pasta, kurabiye, cupcake, yemek ve şekerlemeler afiyetle yenir.
Partinin sonuna doğru anneye alınan bütün hediyeler teker teker açılır.
Kız bebek baby shower partisi konsepti kız çocuğuna uygun olarak döşenmelidir. Yani hazırlanacak pastalardan, davetiyelere kadar, partinin kız bebek için olduğu vurgulanmalıdır.

baby shower parti 300x192 Kız Bebek Baby Shower Partisi Nasıl Yapılır?

Partiden bir kaç hafta önce partinin mekanı, saati, davet listesi, parti teması hepsi belirlenmiş olmalıdır.
Pastalar yiyecekler parti günü için hazır olmalıdır ki, taze taze gelenlere sunulsun.
Gelen kişilere de günün hatırası olarak çeşitli şekerlemeler, kurabiyeler hediye olarak verilebilir.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar