Kilitli Plastik Torbalardan Faydalanma Yolları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:02

kilitli poşet kullanım alanları

Giysi Saklama Yöntemi

Battal boy çöp torbasını düzgün bir şekilde yere serip, içine saklamak istediğiniz yastık, yorgan veya giyeceklerinizi düzgünce yerleştirin. Poşeti aşırı doldurmayın yeteri kadar doldurduktan sonra ağzını elektrikli süpürge borusunun sığacağı 4-5 cm açıklık kalacak şekilde katlayıp duct tape ile bantla iyice kapatın. Kalan açıklığı bantlamak için ayrıca bant kesip yanınızda hazır bulundurun. Kalan açıklıktan süpürgenin borusunu sokup, havasını iyice çekin. Düzgün olarak havasının çekilmesi için üstüne geniş ve düz bir levha koyabilir veya üstüne abanarak havasının çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Poşetin havasını iyice çekince, el çabukluğu ile geri kalan açıklığı kapatıp bantlayın. İsterseniz sakladığınız yünlülerin içine güzel kokması ve güvelere karşı korumak için naftalin atabilirsiniz.

 

Buzlukta veya Derin Dondurucuda Gıda Muhafaza Yöntemi

Buzdolabı Poşeti’ne koyduğunuz gıdaları buzluğa atmadan önce, içi su dolu bir kapa içine su girmeyecek şekilde batırırsanız su basıncından içindeki havanın çoğu çıkmış olacaktır. Bu yöntem dışında pipetle de havası alınarak muhafaza süresi uzatılacak şekilde de dolaba konur.

kilitli poset et Kilitli Plastik Torbalardan Faydalanma Yolları

Dondurucuda kullanacağınız yiyecekleri buzdolabı poşeti’ne  koyduktan sonra, daha uzun süre saklamak için pipetle içindeki havayı nefesinizle çekerek vakumlanmış olur ve içinde hava kalmadığı için yiyeceklerin daha uzun süre taze kalması sağlanıyor. Ayrıca kıyma et gibi bir seferlik pişirilecek şekilde hazırlamak için kıymayı yeterli miktarda poşetin içine yerleştirin ve elinizle düzleştirerek uzunlamasına veya yatay olarak tek kullanımlık olacak şekilde aralarında boşluk oluşması için bir kaşık sapı ile çizin. Sonra bir pipetle vakumladıktan sonra dolapta muhafaza edin. Kullanmak istediğinizde ise belirlediğiniz yerden keserek alın kalanını tekrar dolaba koyun.

pipet kullanimi 5 Kilitli Plastik Torbalardan Faydalanma Yolları

Her türlü bakliyat, sebze ve meyveyi muhafaza edebilirken, evde ihtiyaç anında kullanılacak çivi, vida gibi aletleri sınıflandırarak poşetlerin içine koyup alet çantası içinde düzenli muhafaza etmek içinde oldukça etkilidir. Bu tür kullanım alanlarını çoğaltmak mümkün.

Burada kullanım alanları için biraz hayal gücünüzü kullanmanız işlerinizi kolaylaştırmak ta yardımcı olacaktır.

 

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir