Kıl Kurdu Nedir? Nasıl Anlaşılır? Doğal Yollarla Nasıl Tedavi Edilir.

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:22

kıl kurdu nedir nasıl anlaşılır doğal yollarla nasıl tedavi edilir

Bağırsak kurdu yada tenya olarak ta bilinen kıl kurdu anüs içinden dışarıya kadar yayılan bir bakteri enfeksiyonudur. Makatta kaşıntı yanma ve acı hissi veren kıl kurdu kiminde ise kilo alamama şeklinde kendini gösterir.
kıl kurdu yetiskinlerde de görülmesine rağmen bebek ve çocuklarda daha fazla görülür. Zararsız ve oldukça kolay bir tedavi yöntemi vardır.
Kıl kurdu belirtileri
Anal ve vajinal bölgede kaşıntı, burun içinde kaşıntı,.ağızdan özellikle geceleri gelen salya, dış gıcırdatma, surekli olmasa da karın ağrısı, ağız çevresinde soluk lekelenme, vücutta kaşıntı, ağız kokusu (diş ve mideye bağlı olmayan), şiddetli gaz sancısı, normalden daha yumuşak keçi pisliği gibi kaka yapımı aralıklı görünen ishal.
Kıl kurdu tanısı en kolay gaitadan yapılan parazit testi ile konur.
Tıbbi olarak doktorunuzun verecegi bir ilaçla kıl kurdundan kurtulmak mümkündür. En etkili kıl kurdu ilaçlari ise;
Andozol, Sitrax, Yomesan,Kontil, Kilit, Nidazoldır. Bu ilaçların doktor reçetesi olmadan kullanılması sakıncalı olabilir. Bunun yanısıra bilimsel olarak kanıtlanmış olmamakla birlikte doğal yöntemlerle de başarılı sonuçlar alınması söz konusudur. Özellikle sirke ve sarımsak, bu konuda en etkili çözümlerden ikisidir.
Makara sarmısak sürmek kıl kurdu tedavisi için etkili de olsa acı vereceği için ağız yolu ile tüketmek daha doğru olacaktır. Fakat etkili olsun biran önce kurtulayim diye düşünüyorsanız o zaman sarimsagi ezip elma sirkesi ile karıştırıp bir pamukla maksat bölgesine sürmeniz gerekir.
Sarımsak ve sirke ile kıl kurdu düşürmek için ise;
Bir kafamızın içine elma sirkesi ve sarimsaklari da ilave edip, 10 gün beklettikten sonra günde bir bardak tüketilmesi sonuç verecektir. Doğal yöntemlerden bir diğeri ise çiğ kabak çekirdeğidir. Kabak çekirdeğini direk yemek kır kurtlarının bağırsak içindeki salınımını engelleyerek düşürülmesinde ve azalmasında etkilidir.

 

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir