Kendini Tanıtmak

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:35

Kimsin gerçekten biliyormusun. Bilsen bile ifiraf edebiliyormusun? Zayıf yönlerinin bilincinde olsan bile bunu açıkça itiraf edebiliyormusun. Seni öyle görmeleri ve seni öyle kabul etmelerinden yana bir sıkıntın varmı? Evet bu sorulara bakınca bir çoğumuz ee tabi neden tanımayalım der gibisiniz. Aslında bir çoğunuz kendinizi tanımıyorsunuz bile bu çok mu ağır oldu. Öyleyse neden kendiniz değilsiniz? Neden kendi pencerenizden dünyaya bakmıyorsunuz?

Toplum baslısı, mahalle baskısı, ayıplanma, dışlanma, eleştirilme daha bir çok sebepten dolayı kendimiz olmaktan çok istenen olmuyormuyorsunuz? O zaman nasıl kendimim diyebilirsiniz. Sizden istenen toplumda iyi bir vatandaş iyi bir çocuk iyi bir eş iyi bir ana-baba olmanız. Hep hayat iyi olmak üzerine kurulu halbuki her insanın özünde kötü yönlerde var. Ying Yang ta olduğu gibi. Hayatın içinde her kötünün içinde bir iyilik, her iyiliğin içinde bir kötülük mevcuttur. Öyleyse neden hep iyi yönümüzü gösteririz. Kötü yönlerimiz bizde saklımı kalıyor sanki onlar hayatın içinde yokmu? Öyleyse kötü diye diye bir şeyde olmamalı.

Gelin kabul edin siz aslında siz değilsiniz siz sizden istenen, sizin istediğiniz ve olduğunuz üçleminin arasında bir yerlerdesiniz. Keşke kendiniz olsaydınız keşke hep kendin ol denseydide iyi kötü ayrımı yapılmasaydı. O zaman iyi Ya da kötü yanlarınızın daha çok farkında olur ve değiştirmek istediğiniz zayıf ve kötü yönlerinizi kendinizde kabul etmiş olurdunuz. Hoş ne kadar saklarsanız saklayın bilinç altınız size o yönlerinizi hep hatırlatacaktır. Hemde öyle bir şekilde hatırlatacaktırki bazen geriye dönüşünüz bile olmaya bilecek.

DEĞİŞ(E)MEZSİN değişme isteği ile değişmeme arasında çok ince bir çizgi vardır. Önemli olan buna karar vermek ve kendini yenilemek için ilk adımı atmak. Gerisi nasıl olsa yolunu bulacaktır.

Kendini yönet dünyayı yönetecek gücü bulursun demiş ünlü düşünür Plato,

Kişisel gelişim sözü bir çok yerde telaffuz edilip insanlar üzerinde para tuzağı gibi olumsuz etki yaratılmaya çalışılsada gerçekte durum böyle değildir. Kendini bilme, tanıma yolculuğu olup bu yolculukta karşına çıkan kapının anahtarıda senden başka kimsede yoktur. Unutma sen değişirsen herşey değişir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir