Karın Bölgesindeki Yağlanmadan Kurtulmanın Yolları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:52

bell Karın Bölgesindeki Yağlanmadan Kurtulmanın Yolları

Ödem ve şişkinlik hissi veren yiyeceklerden uzak durmanız zaten yağlı olan bölgenizde daha fazla sorun yaşayıp giysilerinizin içine sığmanızı engelleyerek rahatsızlık verecektir.

Ödem yapıcı yiyecekler arasında işlenmiş tahıllar,bitkisel yağlar, margarin,soya ve özellikle mısırdan uzak durmanız ödem oluşumunu sağlayan yiyeceklerden bazılarıdır.

Hazır satılan içeceklerin bir çoğunda şeker, yapay glikoz ve tatlandırıcı bulunduğundan direk olarak bel bölgesinde yağlanmaya sebep olacaktır. Bu açıdan asitli ve hazır içecekleri yaşamınızdan uzaklaştırmanız gerekir.

Sağlıklı beslenmeye özen gösterirken özellikle doğal besinler arasında elma, şeftali, kapya biber,çilek, ıspanak,kereviz,üzüm,fasulye,marul,salatalık gibi besinleri tüketirken tahıllar fazla iyi besinler arasında yer almasına rağmen fazla tüketilmesi bel bölgesinde yağlanmaya sebep olacaktır.

İnek sütü genel olarak bir çok insanda intoleransı vardır ve bu yüzden inek sütü içildiğinde şişkinlik ve hazımsızlık yapacaktır. Bunun yerine hindistan sütü tüketmeniz vücudunuzun süt ihtiyacını karşılamakla kalmaz bel bölgesinde incelmeye imkan sağlar.

Bol bol su tüketerek vücudun rahatça toksinleri atmasını sağlayın. Hemde alınan mineral ve vitaminlerle vücudun gereksinimlerini karşılarsınız.

Bel bölgesindeki yağlanmanın en önemli sebeplerinden biride strestir. Uzak durun demek belki zor olsada elinizden geldiğince biriktirmeyip olaylar karşısında daha olumlu düşünerek stresten kendinizi bir nebzede olsa uzak tutun.

Yine bel bölgesindeki yağlanmayı engellemek ve mevcut yağlanmayı gidermek için en az 10 dakikanızı kendinize ayırıp bel bölgenizi çalıştırak bir kaç kondisyon hareketi ile karın bölgenizin çalışmasına olanak sağlayın.

 

 

Etiketler:, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir