Kahverengi Lekeleri Giderici Maske

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:08

Karbonat ile cilt lekelerinden kurtulun ad9d7 Kahverengi Lekeleri Giderici Maske

Yüzde güneş yanıklarının, hamilelik döneminde oluşan çillenme ve kalan lekelerin yanı sıra sigara ve çevresel faktörlerle ciltteki değişiklikler nedeni oluşan renk değişiklikleri yaş ilerledikçe daha da artmakta ve yüzde kapatılamayan lekelere dönüşmektedir.

Bu lekeler estetik olarak güzel görüntüye gölge düşürmekte ve bayanları oldukça rahatsız etmektedir. Lekeler önlem alınmadığı taktirde her geçen gün daha da belirginleşip büyümekte ve telafisi zor durumlarla karşılaşılmaktadır.

Önemli olan cilt lekeleri çıkmadan cilde gereken önemi vermek olsada ciltte bazı kusurlar kendini gösterdiğinde de tedbir alıp mevcut durumu en asgariye indirip ilerlemesini durdurmaktır. Bunun için özel cilt bakım merkezlerine gidip tedavi olmak veya bakım yaptırmak mümkün olmakla birlikte külfetli oluşu ve kullanılan kimyasal içeriklerden dolayı ev ortamında da kendinize ayıracağınız kısa bir süre içinde doğal cilt bakımı yapmanız mümkün.

Kahverengi cilt lekeleri için bir kabın içine 1 yemek kaşığı yoğurt, 3-4 damla limon, 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı zeytinyağını koyup karıştırdıktan sonra cildinize masaj yapar gibi dudak ve göz çevresi hariç sürüp 15 dakika kadar bekletip soğuk su ile iyice yıkadıktan sonra temiz bir havlu ile kurulayın. Bu maskeyi hafta bir tekralamanızda Hiç bir sakınca olmayıp, cildinizin sağlığı açısandan oldukça faydalı bir uygulamadır.

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir