Kadınlar mı Erkekler mi Daha Çok Kıskanç?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:15

k%C4%B1skan%C3%A7 Kadınlar mı Erkekler mi Daha Çok Kıskanç?

Ayrıca kıskançlık genetik bazı özellikler taşımakla birlikte aileden genetik olarakta kişiliğinize geçmektedir. Bu açıdan bakılınca kıskanç kişilikteki kişiler için sadece ilişkilerinde kıskançlık göstermelerinin yanında bir çok olay karşısında da kıskançlıklar yaşanmasına sebep olmaktadır. Bu özellikten yola çıkıldığında kıskançlığın cinsiyet ayrımının yapılmasıda güçleşiyor. Fakat ilişkilerde daha ziyade kadınların kıskançlıklarının daha fazla olduğu erkeklerin zayıf yönlerinin olduğu düşüncesi ve kaybetme korkularının erkeklere oranla daha fazla hissetmeleri yine sanal ortamda bu tür ilişkilerinde yaşandığını bilmek sosyal medyada da bu tür olayların açıkça ifade edilmesi nedeni ile kadınların kıskançlıklarının daha fazla olduğunu söylemek mümkün. Kıskançlık için önemli olan verilen tepkiler ve bu tepkiler neticesinde yaşanan olaylar karar vermenizde etkili olursa o zaman erkeklerin daha fazla tepki verdikleri ve verdikleri tepkinin daha yıkıcı olması ve medyayada intikal etmesinden dolayı erkeklerin daha kıskanç olduğu söylenebilir.

Erkeklerin kıskançlıklarının sebepleri arasında güvensizlikten daha ziyade görsel kıskançlıklar güzellikleri ve kadınını saklama isteği erkeklerin bakış açısını bilmenin ve kadınların iyi niyetli yaklaşımlarından dolayı kadınlarına sahip çıkmak adına gösterdikleri tepkiler daha fazla olmaktadır. Aslında kıskançlık güvensizliğin bir göstergesi olup kişinin bilinçaltında kendilerini önemsememe duygularından dolayı oluşmaktadır.

Bu açıdan bakıldığında kıskançlığı en yoğun yaşayan kadınlar olmasına rağmen tepkileri nedeni ile daha fazla kıskançmış gibi görünen ise erkeklerdir.

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler